- O FIRMIE
- AKTUALNOŚCI
- NOWOŚCI MICROSOFT
- SAP BUSINESS ONE
- BIZNES W CHMURZE
- FINANSOWANIE IT
- ROZWIĄZANIA
- WEDŁUG POTRZEB BIZNESU
- WEDŁUG BRANŻ
- USŁUGI
- PRODUKTY
Microsoft
» więcej
System Windows 7 jest prosty w obsłudze, szybki i ciekawy. Lepsze sposoby znajdowania plików i zarządzania nimi, takie jak listy szybkiego dostępu i poprawiony podgląd na pasku zadań, pomogą przyspieszyć wykonywanie codziennych zadań. System Windows 7 zaprojektowano z myślą o szybszej i ...
» więcej
Microsoft Exchange Server 2010 to najnowsza wersja serwerowego oprogramowania do obsługi współpracy i przesyłania. Wyposażono je m.in. w funkcje poczty e-mail, poczty głosowej, kalendarza, kontaktów i zadań, mechanizmy dostępu do informacji z urządzeń przenośnych i przez internet oraz narzędzia obsługi systemów pamięci masowej...
» więcej
strona glówna » O FIRMIE » NASZE OSIĄGNIĘCIA
E Direct wdraża rozwiązania Citrix w Grupie Van
Citrix zapewnia wydajny dostep do zasobów grupy Van
Citrix Presentation Server™ umożliwia centralizację systemu IT, szybkie i łatwe wdrażanie aplikacji, niezawodny dostęp z oddziałów firmy oraz redukcję całkowitego kosztu eksploatacji infrastruktury IT.
„Jednym z celów grupy VAN jest poszerzanie zasięgu działalności w Europie, a rozwiązanie Citrix daje nam możliwość zapewnienia odpowiednich technologii dla nowych i już działających oddziałów firmy oraz umożliwia lepsze wsparcie działań biznesowych. Rozwiązanie Citrix gwarantuje szybki, łatwy w użyciu i wydajny dostęp do zasobów naszego przedsiębiorstwa" - Adam Kasperowicz, IT Manager, VAN group
Podlasie, część grupy VAN, jest przedsiębiorstwem świadczącym usługi logistyczne. Firma rozpoczęła działalność w Polsce w roku 1989, na przestrzeni lat przekształciła się z lokalnie działającej firmy, w grupę transportową o europejskim zasięgu.
Wyzwanie: Zapewnić łatwy do wdrożenia dostęp do systemu ERP z dowolnej lokacji
Grupa VAN posiada oddziały lokalne w Polsce (Szczecin, Gdańsk, Elbląg, Poznań, Toruń, Łomża, Wrocław, Kalisz, Warszawa, Zabrze, Piotrków, Łuków, Kielce, Lublin, Dębica, Rzeszów) oraz 4 za granicą (Liberec - Czechy, Žilina - Słowacja, Satu Mare - Rumunia, Miskolc - Węgry) więc głównym celem biznesowym było zapewnienie łatwego do wdrożenia dostępu do systemu ERP z dowolnej lokacji (w tym z oddziałów zagranicznych). Poprzednia architektura została stworzona w oparciu o lokalne bazy danych, z jedną główną bazą, gdzie odbywało się replikowanie danych.
Pojawił się problem przy administrowaniu tak dużą liczbą lokalnych baz danych oraz przy wdrażaniu nowych aplikacji. Programiści i administratorzy tracili dużo czasu, obsługując lokalne bazy danych. Problemy pojawiły się również w innych obszarach: uruchomienie nowych biur zabierało wiele czasu ze względu na czasochłonne wdrażanie nowych funkcji i aplikacji. Ponadto, całkowity koszt eksploatacji infrastruktury IT (TCO) był bardzo wysoki. Grupa VAN zdecydowała się wdrożyć bardziej wydajny system dostępowy i system przetwarzania danych.
„Zarządzanie lokalnymi bazami danych wymagało znacznie większego wsparcia z naszej strony, niż obsługa jednej bazy centralnej. Nie mieliśmy wystarczająco dużo czasu na administrowanie kilkoma lokalnymi bazami danych. Nasi programiści i administratorzy nie byli w stanie w wystarczającym stopniu zajmować się projektowaniem systemu e-VAN, spędzając większość czasu na administrowaniu...zamiast na programowaniu. W związku z rozwojem naszego przedsiębiorstwa musieliśmy stworzyć nowy i niezawodny system dostępowy dla wszystkich naszych oddziałów w Polsce i za granicą,” powiedział Adam Kasperowicz, Manager IT, VAN group.
Szybki, bezpieczny, łatwy i niezawodny dostęp dzięki technologii Citrix
Przy pomocy firmy E Direct, która posiada status CITRIX Gold Solution Advisor w programie CITRIX® Access PARTNER Network™, grupa VAN wdrożyła Citrix Presentation Server. Cały proces został ukończony w ciągu dwóch miesięcy. Dzięki firmie Citrix, 180 użytkowników w 20 oddziałach zyskało niezawodny i stały zdalny dostęp do biznesowych aplikacji. Rozwiązanie Citrix jest stosowane głównie podczas dostępu ERP (systemu e-VAN). Firma może teraz zapewnić bezpieczny, szybki i łatwy dostęp do zasobów w nowo otwartych oddziałach zagranicznych. Flota samochodowa grupy VAN jest zarządzana przez jeden system IT, a spedytorzy posiadają informacje na temat miejsca, w którym znajduje się dany pojazd. Ponadto, proces administrowania i wdrażania aplikacji w nowych biurach jest znacznie łatwiejszy.
„Przejrzeliśmy możliwości kilku różnych rozwiązań, dostępnych na rynku. Wybraliśmy Citrix Presentation Server ponieważ umożliwia łatwe i efektywne dostarczanie heterogenicznych aplikacji jako usługę dla klientów. Kolejnym powodem było to, że Citrix Presentation Server wymaga mniejszej przepustowości, co wpływa na zmniejszenie kosztów funkcjonowania systemu IT. Dzięki rozwiązaniu Citrix możemy się skupić na naszych celach biznesowych, zamiast na zmaganiu się z kwestiami technicznymi.” powiedział Adam Kasperowicz.
Łatwe wdrażanie aplikacji i redukcja kosztów
Obecnie 180 użytkowników w 20 lokacjach posiada łatwy dostęp do niezbędnych aplikacji. Citrix Presentation Server redukuje czas administrowania bazami danych (jedna centralna baza danych, zamiast kilku lokalnych). Specjaliści z grupy VAN mogą teraz wdrażać nowe funkcje i aplikacje w ciągu kilku godzin, zamiast dwóch tygodni, ponieważ te aplikacje są zainstalowane na serwerze centralnym. Ponadto, personel IT ma teraz więcej czasu na opracowywanie ERP, a koszt utrzymania całego systemu jest znacznie niższy. Dzięki centralizacji przetwarzania danych możliwe jest używanie obecnej infrastruktury IT: komputerów, drukarek i urządzeń mobilnych, co pomaga zredukować wydatki na sprzęt komputerowy.
„Budowa centralnej bazy danych z zdalnym dostępem do ERP przez Citrix była pierwszym krokiem do wdrożenia Zrównoważonej Karty Wyników (Balanced Scorecard) Korzystamy z Balanced Scorecard aby oceniać wyniki biznesowe przy użyciu tych samych wskaźników we wszystkich oddziałach w Polsce i za granicą,” powiedział Adam Kasperowicz.
Plany na przyszłość
VAN Group zamierza zwiększyć liczbę użytkowników rozwiązania Citrix i rozszerzyć jego zasięg na całe przedsiębiorstwo (dział finansowy).
Najważniejsze korzyści
•Centralizacja przetwarzania danych
•Szybki i łatwy dostęp z oddziałów firmy
•Wydajne wdrażanie aplikacji
•Niższy koszt eksploatacji infrastruktury IT (TCO)
•Zdalny dostęp do zasobów przedsiębiorstwa
•Skalowalność
Aplikacje wdrożone przez terminal
•e-VAN (własny system)
•klient/serwer
Środowisko sieciowe
•Citrix® Presentation Server 4.0 uruchomiony na 2 serwerach HP ML 350, xeon 2800, smart array 642 PCI , 3 x 36 GB, pluggable HDD, 2 GB DDR SDRAM
•Microsoft® Windows® 2000 Server
•Microsoft® Windows® 2003 Server
•200 komputerów Celeron D
•10 komputerów Celeron M
Dowiedz się więcej o rozwiązaniach Citrix:
- Citrix EdgeSight
- Citrix WanScaler
- Citrix Access Gateway
- Citrix Workflow Studio
- Citrix Provisionig Server
Zapraszamy do zapoznania się z naszymi case study
kreacja: easyweb


