• +48 22 814 14 80
  • sales(at)edirect.pl

Microsoft Azure – przedstawienie platformy

Microsoft Azure – platforma obliczeniowa w chmurze

Microsoft Azure

Microsoft Azure to chmura publiczna oferowana przez Microsoft, czyli dostępne w każdej chwili zasoby obliczeniowe wraz z dodatkowymi usługami, które firmy mogą wykorzystywać do utrzymywania własnych aplikacji, zwiększenia możliwości posiadanych centrów danych lub jako jedyne, kompletne środowisko informatyczne.

Cloud Computing to obecnie najszybciej rozwijający się rodzaju usług informatycznych. Stałe zapotrzebowanie na rozwiązania obniżające koszty funkcjonowania organizacji, ale także na zwiększanie zdolności obliczeniowych sprzyja wzrostowi popularności tego modelu zarządzania zasobami IT.

Microsoft Azure to platforma do uruchamiania rozwiązań informatycznych działających w chmurze (ang. Cloud Computing). Architekt projektujący rozwiązanie dysponuje zwirtualizowanym środowiskiem oferującym praktycznie nieograniczone możliwości skalowania, olbrzymią wydajność i gigantyczny pojemnik do przechowywania danych. Dostępny jest w dwóch modelach – Platform as a Service – PaaS i Infrastructure as a Service – IaaS, czyli jako platforma i jako infrastruktura. Klienci mogą skorzystać z funkcji infrastruktury tego rozwiązania dającej dużą swobodę personalizowania, albo gotowej platformy dającej dużą oszczędność czasu wynikającą z wyeliminowania konieczności administrowania środowiskiem IT. 

Platforma Microsoft Azure i chmura pozwalają zachować przewagę konkurencyjną bez konieczność zwiększania budżetu na inwestycje. Rozwiązanie to umożliwia szybsze dostarczanie produktów i usług na rynek. Daje możliwość błyskawicznego skalowania działalności, oddając do dyspozycji wszystko, co pozwala rozwijać działalność na całym świecie. Dzięki tej technologii można prowadzić działalność mniejszym kosztem płacąc jedynie za to, czego używamy. Dzięki eliminacji kosztów zakupu i utrzymania sprzętu można przeznaczyć środki na realizację innych potrzeb biznesowych. Rozwiązanie to pozwala też korzystać z zabezpieczeń klasy korporacyjnej zapewniających taką samą ochronę i bezpieczeństwo danych z jakich korzystają największe organizacje na świecie.

Zapisz się do naszego newslettera aby otrzymywać powiadomienia o nowościach i bieżące aktualności na swoją skrzynkę e-mail.


    Wyrażam zgodę na zbieranie i przetwarzanie moich danych osobowych przez E-Direct Cloud Solutions Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Odrowąża 15, 03-310 Warszawa w celach marketingowych.

    Copyright 2015 - E-Direct Cloud Solutions Sp. z o.o.

    realizacja: estinet.pl
    do góry