• +48 22 814 14 80
  • sales(at)edirect.pl

Doświadczenia

Wdrożenie Cisco ASA z FirePower NGIPS

Specjaliści z E-Direct Cloud Solutions wdrożyli rozwiązanie Cisco ASA z FirePower NGIPS w dwóch międzynarodowych koncernach z branży transportowej i sektora produkcyjnego. Firma transportowa posiada biuro centralne i 30 oddziałów w Polsce. Firma produkcyjna to polski oddział światowego koncernu. Zarówno koncern transportowy jak i produkcyjny potrzebowały narzędzi, które zapewniłyby im pełną kontrolę nad siecią firmową. Poszukiwano rozwiązania, które zapewniłoby bezpieczeństwo, szczególnie w kontekście nowych przepisów RODO.

czytaj więcej

Ochrona antywirusowa stacji roboczych

Specjaliści E-Direct Cloud Solutions zabezpieczają stacje robocze w międzynarodowym koncernie transportowym, wykorzystując technologię Webroot.

czytaj więcej

Wdrożenie Microsoft Azure

Specjaliści z E-Direct Cloud Solutions przeprowadzają wdrożenie Microsoft Azure na potrzeby oprogramowania SAP

W firmie produkcyjno – handlowej branży spożywczej zaistniał problem z aktualnym systemem księgowym. Użytkownicy skarżyli się na częste zawieszanie aplikacji, brak dostępu do aplikacji księgowych. W związku z zaistniałymi problemami zarząd firmy podjął decyzję o zmianie aktualnego oprogramowania na rozwiązanie SAP. Wdrożenie nowego oprogramowania wiązało się z wysokimi kosztami na lokalną infrastrukturę niezbędną dla funkcjonowania rozwiązania SAP. Należało zaproponować takie rozwiązanie, które nie wymagałoby dodatkowych nakładów sprzęt IT.

czytaj więcej

Sieć komputerowa LAN/Data Center

Integrator nowoczesnych technologii medycznych powierzył specjalistom z E-Direct Cloud Solutions zadanie zbudowania wysokowydajnej i odpornej na awarię sieci komputerowej LAN/Data Center na potrzeby transmisji plików zawierających dane medyczne pacjentów, w tym obrazy o wysokiej rozdzielczości.

czytaj więcej

Sprawny monitoring oprogramowania na stacjach roboczych

W międzynarodowym koncernie z branży logistycznej zatrudniającym ponad 750 osób pojawił się problem z brakiem nadzoru nad oprogramowaniem zainstalowanym na rozproszonych w oddziałach stacjach roboczych. Firma postanowiła zaprowadzić porządek w zasobach IT i wdrożyć rozwiązanie umożliwiające zarządzanie oprogramowaniem.

czytaj więcej

Infrastruktura sieciowa Wi-Fi

Zadanie: Dynamiczny rozwój polskiego oddziału europejskiego potentata w zakresie produkcji oraz hurtowej dystrybucji artykułów biurowych na rynkach Europy Zachodniej oraz Centralnej spowodował konieczność zbudowania odpowiedniej infrastruktury sieciowej.

czytaj więcej

Nowe stanowiska pracy dla międzynarodowego koncernu

Zadanie: Przygotowanie 120 nowych stanowisk pracy dla międzynarodowego koncernu

Międzynarodowy koncern działający w branży usług IT, biznesowych i konsultingowych, obsługujący ponad tysiąc podmiotów gospodarczych, w tym blisko setkę spośród największych firm świata rozwija swoje biura w Polsce. W związku z dynamicznym wzrostem w firmie wystąpiło zapotrzebowanie na nowy sprzęt IT. Każde nowe stanowisko pracy musiało spełniać liczne wymagania związane z zasadami i wymaganiami korporacyjnymi koncernu w zakresie polityki IT.

czytaj więcej

Infrastruktura sieciowa dla międzynarodowego koncernu finansowego

Zadanie: Dynamiczny rozwój firmy i coraz większe wymagania dotyczące bezpieczeństwa spowodowały konieczność rozbudowy istniejącej infrastruktury sieci lokalnej oraz poprawę bezpieczeństwa dostępu do usług sieciowych. Ze względu na charakter działalności klienta, dostęp do zasobów sieciowych należało zrealizować z zastosowaniem podwyższonych mechanizmów bezpieczeństwa oraz wysokiej dostępności i niezawodności.

czytaj więcej

Wdrożenie rozwiązań opartych o system SAP Business One w firmie JFP Sp. z o.o.

Wyzwanie: Opracowanie i wdrożenie rozwiązania pozwalającego na centralizację danych sprzedaży całej sieci salonów, w taki sposób, aby osiągnąć efekt pracy na jednolitym systemie z centralną bazą danych, przy jednoczesnym uniezależnieniu się od potencjalnych zagrożeń.

czytaj więcej

E-Direct Cloud Solutions buduje bezprzewodową sieć dla międzynarodowej firmy prawniczej

Wyzwanie: Ułatwienie dostępu do sieci firmowej przez WLAN dla prawników, innych pracowników kancelarii w biurze firmy oraz uniezależnienie się od okablowania LAN, wykorzystanie innych urządzeń (tablety, smartfony). Usprawnienie pracy działu IT.

czytaj więcej

E-Direct Cloud Solutions buduje bezprzewodową sieć dla hotelu

Wyzwanie: Udostępnienie sieci bezprzewodowej na terenie całego hotelu należącego do międzynarodowej sieci hoteli, pokrywającej wszystkie pokoje, oraz udostępnienie wysokiej jakości usług dla gości hotelowych.

czytaj więcej

Wdrożenie nowej platformy sprzętowej HP w Grupie Van

Wdrożenie nowej infrastruktury trwało 48 dni roboczych, składało się z 3 etapów i obejmowało migrację wszystkich systemów informatycznych grupy VAN na platformę sprzętową HP. Wdrożenie zostało zaplanowane na okres wakacji, dzięki czemu przerwy w dostępie do systemów były mniej uciążliwe ze względu na mniejszą liczbę użytkowników.

czytaj więcej

Oprogramowanie Citrix dla Ministerstwa Obrony Narodowej

Wdrożenie oprogramowania firmy Citrix w Departamencie Administracji Wojska Polskiego.

czytaj więcej

Citrix Presentation Server w Grupie Van

Wyzwanie: Zapewnić łatwy do wdrożenia dostęp do systemu ERP z dowolnej lokacji

Podlasie, część grupy VAN, jest przedsiębiorstwem świadczącym usługi logistyczne. Firma rozpoczęła działalność w Polsce w roku 1989, na przestrzeni lat przekształciła się z lokalnie działającej firmy, w grupę transportową o europejskim zasięgu.

czytaj więcej

Citrix Access Suite oraz Citrix Password Manager w firmie Energoinstal SA

Wyzwanie: Stworzenie bezpiecznej i wydajnej infrastruktury IT, przy równoczesnym zmniejszeniu kosztów

Energoinstal SA z Katowic to jeden z największych producentów kotłów energetycznych, wymienników, odpalaczy i konstrukcji stalowych. Głównym rynkiem zbytu dla firmy Energoinstal jest Unia Europejska, szczególnie Niemcy.

czytaj więcej

Citrix Presentation Server i Citrix Access Gateway w Baltic Container Lines

Wyzwanie: Centralizacja danych i zapewnienie dobrej łączności z odległymi biurami

Baltic Container Lines chce zapewnić usługi w regionie Morza Bałtyckiego, dlatego struktura firmy oparta jest na działalności głównej siedziby oraz czterech agencji.

czytaj więcej

E-Direct buduje bezprzewodową sieć dla oddziału międzynarodowego koncernu

Wyzwanie: Zbudowanie bezprzewodowej sieci WLAN

Firma posiadała rozbudowaną sieć LAN opartą na okablowaniu strukturalnym oraz na urządzeniach aktywnych. W związku z dynamicznym rozwojem firmy pojawiło się zapotrzebowanie na bezprzewodową sieć WLAN. Potrzeba ta podyktowana była dużą mobilnością pracowników na terenie zakładu.

czytaj więcej

Wdrożenie rozwiązań dla tygodnika „Polityka”

Wdrożenie opierało się na wirtualizacji firmy Microsoft, systemie wymiany danych i poczty Microsoft Exchange 2010 i wykorzystaniu wydajnych macierzy dyskowych Dell Equallogic oraz systemie back-up opartym o Symantec Back-up Exec.

czytaj więcej

Wdrożenie profesjonalnego rozwiązania antyspamowego – spadek niechcianej poczty o 93%

Wyzwanie: Wdrożenie rozwiązania, które w maksymalny sposób ogranicza ilość Spamu

Tysiące niechcianych wiadomości. Standardowe filtrowanie spamu za pomocą oprogramowania antywirusowego i antyspamowego zainstalowanego na stacjach roboczych nie przynosiło rezultatu. Każdy z użytkowników był zmuszony do kasowania przynajmniej 200-stu niechcianych wiadomości dziennie.

czytaj więcej

Zapisz się do naszego newslettera aby otrzymywać powiadomienia o nowościach i bieżące aktualności na swoją skrzynkę e-mail.


    Wyrażam zgodę na zbieranie i przetwarzanie moich danych osobowych przez E-Direct Cloud Solutions Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Odrowąża 15, 03-310 Warszawa w celach marketingowych.

    Copyright 2015 - E-Direct Cloud Solutions Sp. z o.o.

    realizacja: estinet.pl
    do góry