• +48 22 814 14 80
 • sales(at)edirect.pl

Sprawny monitoring oprogramowania na stacjach roboczych

Specjaliści z E-Direct Cloud Solutions zapewniają sprawny monitoring oprogramowania na stacjach roboczych

W międzynarodowym koncernie z branży logistycznej zatrudniającym ponad 750 osób pojawił się problem z brakiem nadzoru nad oprogramowaniem zainstalowanym na rozproszonych w oddziałach stacjach roboczych. Firma postanowiła zaprowadzić porządek w zasobach IT i wdrożyć rozwiązanie umożliwiające zarządzanie oprogramowaniem.

Wyzwanie:

Wyzwaniem przed jakim stanęli specjaliści z E-Direct Cloud Solutions było przygotowanie i wdrożenie rozwiązania, które zapewni monitorowanie stacji roboczych pod względem zainstalowanego oprogramowania, aktualizacji. Rozwiązanie miało także mieć możliwość zarządzania zainstalowanymi programami oraz monitorowania stanu komputera.

Realizacja: 

Specjaliści z E-Direct Cloud Solutions wybrali oprogramowanie DELL KACE k1000, które jest dostarczane przez producenta w postaci wirtualnej maszyny. Wybrane oprogramowanie tworzy zintegrowane rozwiązanie do zarządzania systemami dedykowane dla działów IT. System Kace integruje się z Active Directory, dzięki czemu możliwe jest zarządzanie uprawnieniami w sposób scentralizowany. W przypadku omawianego Klienta jest to bardzo ważna cecha ponieważ firma ta posiada około 40 rozproszonych oddziałów. Wdrożone rozwiązanie tworzy raport dla każdego urządzenia, na którym zostanie zainstalowany agent, uwzględniając system operacyjny Windows, Linux, czy Mac OSX.
Przy projektowaniu systemu uwzględniono dodatkowe potrzeby Klienta w postaci szybkiej instalacji stacji roboczych, aktualizacji czy oprogramowania. Dell Kace sprawnie radzi sobie z przygotowaniem nowych stanowisk pracy, wykonywane jest to w sposób automatyczny. Wykorzystując grupy Active Directory, Administratorzy mogą zainstalować wcześniej przygotowane oprogramowanie poprzez dodanie komputera do odpowiedniej grupy.

Korzyści: 

 • Aktualny stan komputerów, oprogramowania, zasobów sprzętowych. Klient pracuje na komputerach firmy Dell, dzięki temu wdrożone oprogramowanie dostarcza szczegółowych informacji na temat gwarancji każdego stanowiska.
 • Łatwość wdrożenia nowego oprogramowania w Spółce, a także późniejsza aktualizacja.
 • System samodzielnego instalowania oprogramowania, które nie zostało przewidziane jako dostarczone wraz z komputerem.
 • Prostota tworzenia różnych raportów, także nieprzewidzianych przez producenta oprogramowania.
 • Centralne zarządzanie i monitoring.

Wykorzystane technologie:

 • System DELL Kace k1000
 • Microsoft Server – Active Directory

 

Zapisz się do naszego newslettera aby otrzymywać powiadomienia o nowościach i bieżące aktualności na swoją skrzynkę e-mail.


  Wyrażam zgodę na zbieranie i przetwarzanie moich danych osobowych przez E-Direct Cloud Solutions Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Odrowąża 15, 03-310 Warszawa w celach marketingowych.

  Copyright 2015 - E-Direct Cloud Solutions Sp. z o.o.

  realizacja: estinet.pl
  do góry