• +48 22 814 14 80
 • sales(at)edirect.pl

Sieć komputerowa LAN/Data Center

Sieć komputerowa LAN/Data Center dla integratora nowoczesnych technologii medycznych

Zadanie:

Integrator nowoczesnych technologii medycznych powierzył specjalistom z E-Direct Cloud Solutions zadanie zbudowania wysokowydajnej i odpornej na awarie sieci komputerowej LAN/Data Center na potrzeby transmisji plików zawierających dane medyczne pacjentów, w tym obrazy o wysokiej rozdzielczości.

Realizacja:

Specjaliści z E-Direct Cloud Solutions zbudowali sieć komputerową LAN/Data Center z urządzeń firmy IBM z zastosowaniem technologii 1/10 Gigabit Ethernet dla dostępu do sieci oraz technologii 10Gigabit Ethernet w szkielecie sieci oraz dla serwerów i macierzy. W sieci LAN zastosowano przełącznik szkieletowy IBM G8264-T. Jest to urządzenie nowego typu zaprojektowane przez firmę IBM w celu spełnienia wymagań stawianych przez współczesne sieci komputerowe. Łączy ono w sobie funkcje przełączników pracujących w warstwie 2 i tradycyjnych routerów LAN pracujących w warstwie 3 oraz posiada dużo udogodnień wykraczających poza spotykane do tej pory tradycyjne rozwiązania. Zaawansowane funkcje zapewniające różne poziomy usług dla poszczególnych aplikacji w połączeniu z bardzo dużą przepustowością umożliwiają transmisję danych multimedialnych przez sieć LAN typu Ethernet. Są to protokoły VLAG, LAG, MST/PVRST , L2 high availabilty, które służą do zwielokrotnienia i kontroli połączeń szkieletowych, a także serwerowych i dostępu do macierzy iSCSI.
W Data Center zastosowano urządzenia przełączające klasy IBM G8264-T, które dostarczają łączy 1/10 Gigabit Ethernet. Wykorzystano także przełączniki typu blade firmy IBM zamontowane w chassis serwera blade firmy IBM (po 2 sztuki: BNT Virtual Fabric 10Gb Switch Module for IBM BladeCenter oraz IBM BladeCenter Layer 2/3 GbE SwitchModule). Urządzenia te charakteryzują się wysoką wydajnością oraz redundancją. Całkowita redundancja elementów w Data Center i połączeń szkieletowych zapewnia sieci wysoki poziom bezpieczeństwa pracy (podwójna liczba modułów, wentylatorów, podwójne zasilanie, wbudowane mechanizmy i protokoły bezpieczeństwa, system monitorowania i zarządzania, systemy podtrzymywania napięcia).

Korzyści: 

 • Wysokowydajna, sprawna sieć komputerowa o wysokim poziomie bezpieczeństwa pracy kluczowych fragmentów sieci.
 • Dzięki odpowiedniej konfiguracji elementów sieci zapewniono jej pełne wykorzystanie tzn. wszystkie połączenia są aktywne i przenoszą ruch pomiędzy przełącznikami. Ma to szczególne zastosowanie w aplikacjach czasu rzeczywistego takich jak transmisja video i głosu, a także wrażliwych aplikacji np. Citrix.
 • Odpowiednia konfiguracja całego systemu oraz procedury działania w razie awarii pozwalają uniknąć przestoju w pracy sieci.

Wykorzystana technologia: 

 • IBM

 

 

Zapisz się do naszego newslettera aby otrzymywać powiadomienia o nowościach i bieżące aktualności na swoją skrzynkę e-mail.


  Wyrażam zgodę na zbieranie i przetwarzanie moich danych osobowych przez E-Direct Cloud Solutions Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Odrowąża 15, 03-310 Warszawa w celach marketingowych.

  Copyright 2015 - E-Direct Cloud Solutions Sp. z o.o.

  realizacja: estinet.pl
  do góry