• +48 22 814 14 80
  • sales(at)edirect.pl

Nowe stanowiska pracy dla międzynarodowego koncernu

Przygotowanie 120 nowych stanowisk pracy dla międzynarodowego koncernu

Międzynarodowy koncern działający w branży usług IT, biznesowych i konsultingowych, obsługujący ponad tysiąc podmiotów gospodarczych, w tym blisko setkę spośród największych firm świata rozwija swoje biura w Polsce. W związku z dynamicznym wzrostem w firmie wystąpiło zapotrzebowanie na nowy sprzęt IT. Każde nowe stanowisko pracy musiało spełniać liczne wymagania związane z zasadami i wymaganiami korporacyjnymi koncernu w zakresie polityki IT.

Zadanie:

Przeinstalowanie i przygotowanie 120 nowych stanowisk pracy wyposażonych w laptopy, zgodnie ze ścisłymi i restrykcyjnymi wymogami korporacyjnymi.

Realizacja: 

Zdecydowano się na wykorzystanie technologii obrazowania dysków twardych komputera oraz zmianę paramentów indywidualnych poprzez uruchomiony skrypt. Przygotowano obraz bazowy, skonfigurowany tak, aby spełniał korporacyjne wymogi. Obraz został wyczyszczony ze wszystkich danych indywidualnych użytkownika. Cały proces przygotowania sprzętu do pracy zamknął się w jednym dniu pracującym (6 godzin). Średni czas przygotowania laptopa wyniósł 3 minuty.

Korzyści:

Główną korzyścią z takiego rozwiązania jest minimalny czas potrzebny na przygotowanie pojedynczego stanowiska pracy. Dzięki zastosowaniu skryptów i automatycznego wdrożenia, każdy z komputerów uzyskał identyczną konfigurację, a także wyeliminowano czynnik ludzki, który mógłby spowodować błąd.

Wykorzystane technologie: 

Obrazowanie dysków Symantec Ghost, skrypty batch.

Zapisz się do naszego newslettera aby otrzymywać powiadomienia o nowościach i bieżące aktualności na swoją skrzynkę e-mail.


    Wyrażam zgodę na zbieranie i przetwarzanie moich danych osobowych przez E-Direct Cloud Solutions Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Odrowąża 15, 03-310 Warszawa w celach marketingowych.

    Copyright 2015 - E-Direct Cloud Solutions Sp. z o.o.

    realizacja: estinet.pl
    do góry