• +48 22 814 14 80
  • sales(at)edirect.pl

Citrix Presentation Server w Grupie Van

Rozwiązanie Citrix Presentation Server w Grupie VAN

Podlasie, część grupy VAN, jest przedsiębiorstwem świadczącym usługi logistyczne. Firma rozpoczęła działalność w Polsce w roku 1989, na przestrzeni lat przekształciła się z lokalnie działającej firmy, w grupę transportową o europejskim zasięgu.

Zadanie: 

Zapewnienie łatwego do wdrożenia dostępu do systemu ERP z dowolnej lokacji.

Grupa VAN posiada oddziały lokalne w Polsce (Szczecin, Gdańsk, Elbląg, Poznań, Toruń, Łomża, Wrocław, Kalisz, Warszawa, Zabrze, Piotrków, Łuków, Kielce, Lublin, Dębica, Rzeszów) oraz 4 za granicą (Liberec – Czechy, Žilina – Słowacja, Satu Mare – Rumunia, Miskolc – Węgry) więc głównym celem biznesowym było zapewnienie łatwego do wdrożenia dostępu do systemu ERP z dowolnej lokacji (w tym z oddziałów zagranicznych). Poprzednia architektura została stworzona w oparciu o lokalne bazy danych, z jedną główną bazą, gdzie odbywało się replikowanie danych.
Pojawił się problem przy administrowaniu tak dużą liczbą lokalnych baz danych oraz przy wdrażaniu nowych aplikacji. Programiści i administratorzy tracili dużo czasu, obsługując lokalne bazy danych. Problemy pojawiły się również w innych obszarach: uruchomienie nowych biur zabierało wiele czasu ze względu na czasochłonne wdrażanie nowych funkcji i aplikacji. Ponadto, całkowity koszt eksploatacji infrastruktury IT (TCO) był bardzo wysoki. Grupa VAN zdecydowała się wdrożyć bardziej wydajny system dostępowy i system przetwarzania danych.

Wdrożone rozwiązania: Citrix Presentation Server

Przy pomocy firmy E-Direct, która posiada status CITRIX Gold Solution Advisor w programie CITRIX Access PARTNER Network, grupa VAN wdrożyła Citrix Presentation Server. Cały proces został ukończony w ciągu dwóch miesięcy. Dzięki rozwiązaniu Citrix Presentation Server, 180 użytkowników w 20 oddziałach zyskało niezawodny i stały zdalny dostęp do  biznesowych aplikacji. Rozwiązanie Citrix jest stosowane głównie podczas dostępu ERP (systemu e-VAN). Firma może teraz zapewnić bezpieczny, szybki i łatwy dostęp do zasobów w nowo otwartych oddziałach zagranicznych. Flota samochodowa grupy VAN jest zarządzana przez jeden system IT, a spedytorzy posiadają informacje na temat miejsca, w którym znajduje się dany pojazd. Ponadto, proces administrowania i wdrażania aplikacji w nowych biurach jest znacznie łatwiejszy.

Obecnie 180 użytkowników w 20 lokacjach posiada łatwy dostęp do niezbędnych aplikacji. Citrix Presentation Server redukuje czas administrowania bazami danych (jedna centralna baza danych, zamiast kilku lokalnych). Specjaliści z grupy VAN mogą teraz wdrażać nowe funkcje i aplikacje w ciągu kilku godzin, zamiast dwóch tygodni, ponieważ te aplikacje są zainstalowane na serwerze centralnym. Ponadto, personel IT ma teraz więcej czasu na opracowywanie ERP, a koszt utrzymania całego systemu jest znacznie niższy. Dzięki centralizacji przetwarzania danych możliwe jest używanie obecnej infrastruktury IT: komputerów, drukarek i urządzeń mobilnych, co pomaga zredukować wydatki na sprzęt komputerowy.

Plany na przyszłość: VAN Group zamierza zwiększyć liczbę użytkowników rozwiązania Citrix i rozszerzyć jego zasięg na całe przedsiębiorstwo (dział finansowy).

Najważniejsze korzyści z wdrożenia Citrix Presentation Server:
•Centralizacja przetwarzania danych
•Szybki i łatwy dostęp z oddziałów firmy
•Wydajne wdrażanie aplikacji
•Niższy koszt eksploatacji infrastruktury IT (TCO)
•Zdalny dostęp do zasobów przedsiębiorstwa
•Skalowalność

Zapisz się do naszego newslettera aby otrzymywać powiadomienia o nowościach i bieżące aktualności na swoją skrzynkę e-mail.


    Wyrażam zgodę na zbieranie i przetwarzanie moich danych osobowych przez E-Direct Cloud Solutions Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Odrowąża 15, 03-310 Warszawa w celach marketingowych.

    Copyright 2015 - E-Direct Cloud Solutions Sp. z o.o.

    realizacja: estinet.pl
    do góry