• +48 22 814 14 80
  • sales(at)edirect.pl

Wdrożenie profesjonalnego rozwiązania antyspamowego – spadek niechcianej poczty o 93%

Profesjonalne rozwiązanie antyspamowe

Zadanie: 

Problemem w funkcjonowaniu firmy był brak skutecznej ochrony przed spamem. Dziennie na 20 skrzynek pocztowych klienta trafiało około 1200 wiadomości mailowych. Z tego 93% stanowiły wiadomości niechciane. Zainstalowane na stacjach roboczych oprogramowanie antywirusowe i antyspamowe nie pozwalało na skuteczne filtrowanie poczty przychodzącej. Większość firmowych adresów mailowych funkcjonowało w niezmienionej formie od 10 lat. Każdy z użytkowników skrzynek pocztowych dziennie musiał usuwać nawet 200 niechcianych wiadomości, co w znaczący sposób utrudniało pracę.

Realizacja:  

E-Direct Cloud Solutions rozpoczęło realizację zlecenia od przeprowadzenia dogłębnej analizy, w tym audytu bezpieczeństwa. Opracowano profesjonalne rozwiązanie antyspamowe w oparciu o produkty firmy Symantec. Dzięki wiedzy i kompetencji zespołu E-Direct Cloud Solutions wdrożone zostało serwerowe wirtualne rozwiązanie antyspamowe. Przy zastosowaniu technologii Symantec Messaging Gateway korzystającej z olbrzymich baz danych zagrożeń dostępnych online oraz zaawansowanej filtracji treści problem został skutecznie rozwiązany.

Osiągnięty cel: 

Dzięki wiedzy i kompetencji specjalistów z E-Direct Cloud Solutions oraz technologii Symantec udało się wdrożyć skuteczne narzędzie antyspamowe. Liczba niechcianych maili spadła o 93%, zwiększyła się wydajność sprzętu. Ponadto, przejrzyste rozwiązanie zapewnia bezpieczeństwo poczty internetowej. Co najważniejsze, wzrosła produktywność pracowników, którzy nie muszą już tracić cennego czasu na ręczne filtrowanie niechcianych maili.

 

Zapisz się do naszego newslettera aby otrzymywać powiadomienia o nowościach i bieżące aktualności na swoją skrzynkę e-mail.


    Wyrażam zgodę na zbieranie i przetwarzanie moich danych osobowych przez E-Direct Cloud Solutions Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Odrowąża 15, 03-310 Warszawa w celach marketingowych.

    Copyright 2015 - E-Direct Cloud Solutions Sp. z o.o.

    realizacja: estinet.pl
    do góry