• +48 22 814 14 80
  • sales(at)edirect.pl

Ochrona antywirusowa stacji roboczych

Eksperci E-Direct Cloud Solutions zabezpieczają stacje robocze w międzynarodowym koncernie transportowym

Zaistniały problem : Słaba ochrona antywirusowa dla stacji roboczych.

Ze względu na rosnące zagrożenie i pojawiające się zaawansowane robaki- wirusy firma zdecydowała się na wdrożenie ochrony antywirusowej dla stacji roboczych. Jednym z zagrożeń był robak Flame , który dopiero po dłuższym czasie (dwóch latach) swojego destruktywnego działania jest rozpoznawane przez standardowe oprogramowanie antywirusowe na podstawie sygnatur dopiero wtedy, gdy oprogramowanie antywirusowe na stacji roboczej uaktualni swoją bazę wirusów do najnowszej wersji. Do tego czasu stacje są bezbronne wobec takiego zagrożenia.

Wyzwanie
Mając na uwadze powyższe należało wykorzystać najnowszej generacji oprogramowanie antywirusowe mające na celu zwiększenie ochrony stacji roboczych przed włamaniami i zainfekowaniem systemu, wykrywanie zagrożeń, ochronę danych oraz ochronę przed nieznanymi zagrożeniami. Oprogramowanie powinno zapewniać również niezawodną ochronę przed nieznanym złośliwym oprogramowaniem zapewniające detekcję i usuwanie znanych oraz nieznanych zagrożeń, zawierających niebezpieczne rootkity i fragmenty złośliwego oprogramowania. Zagrożenia powinny być wykrywane i analizowane w czasie rzeczywistym.

Sposób rozwiązania problemu
Rozwiązaniem spełniającym wszystkie wymagania Klienta okazało się oprogramowanie firmy Webroot SecureAnywhere™ Business Endpoint Protection. 

Korzyści wynikające z przeprowadzonego wdrożenia
Klient dzięki wdrożeniu Webroot SecureAnywhere™ Business Endpoint Protection uzyskał natychmiastową ochronę, opartą na algorytmach chmury obliczeniowej przewidujących możliwość wystąpienia ataków. Nie ma już potrzeby aktualizacji klienta ponieważ korzysta on online z potężnej bazy antywirusowej. Klient oprogramowania antywirusowego to tylko 700 KB. Klient może być instalowany jako drugie oprogramowanie antywirusowe na tym samym komputerze, gdyż nie powoduje konfliktów z użytkowanym zainstalowanym oprogramowaniem bezpieczeństwa dla urządzeń końcowych. Pierwsze skanowanie trwa klika minut. Oprogramowanie nie obciąża komputera i nie powoduje jego spowolnienia.
Dzięki zaawansowanej ochronie off-line przed atakami typu Zero-Day oraz innymi zaawansowanymi zagrożeniami, nawet bez dostępu do Internetu stacje komputerowe są bezpieczne. Dla administratorów ważne jest również to, że konsola administracyjna znajduje się w chmurze prywatnej producenta i dzięki temu zawsze jest dostępna i nie wymaga zakupu dodatkowych zasobów typu serwer, system operacyjny do instalacji konsoli administracyjnej.
Oprogramowanie Webroot SecureAnywhere™ Business Endpoint Protection zapewnia również możliwość cofnięcia bardzo popularnego szyfrowania dysków, czy plików wykonane przez wirusa. Jest to ważne, gdyż jest to jedyna metoda na tego typu uszkodzenie danych, nie dostępna u innych producentów oprogramowania antywirusowego.
Warto jeszcze dodać, że z pakietem oprogramowania Klient otrzymał funkcjonalności wykraczające poza standardowego „antywirusa” i dzięki temu może w prosty i szybki sposób usunąć z komputera niepotrzebne pliki tymczasowe, sprawdzić poprawność rejestru, czy też przeprowadzić analizę sprawności systemu operacyjnego.

Wykorzystane technologie

Webroot SecureAnywhere™ Business Endpoint Protection z funkcjonalnością Active Directory firmy Microsoft zapewniły pełne sukces wdrożeniowy nowoczesnego oprogramowania antywirusowego u naszego klienta.

Zapisz się do naszego newslettera aby otrzymywać powiadomienia o nowościach i bieżące aktualności na swoją skrzynkę e-mail.


    Wyrażam zgodę na zbieranie i przetwarzanie moich danych osobowych przez E-Direct Cloud Solutions Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Odrowąża 15, 03-310 Warszawa w celach marketingowych.

    Copyright 2015 - E-Direct Cloud Solutions Sp. z o.o.

    realizacja: estinet.pl
    do góry