• +48 22 814 14 80
 • sales(at)edirect.pl

Wdrożenie Cisco ASA z FirePower NGIPS

Wdrożenie Cisco ASA z FirePower NGIPS w międzynarodowych koncernach.

Specjaliści z E-Direct Cloud Solutions wdrożyli rozwiązanie Cisco ASA z FirePower NGIPS w dwóch międzynarodowych koncernach z branży transportowej i sektora produkcyjnego. Firma transportowa posiada biuro centralne i 30 oddziałów w Polsce. Firma produkcyjna to polski oddział światowego koncernu.

Wyzwanie:

Zarówno koncern transportowy jak i produkcyjny potrzebowały narzędzi, które zapewniłyby im pełną kontrolę nad siecią firmową. Poszukiwano rozwiązania, które zapewniłoby bezpieczeństwo, szczególnie w kontekście nowych przepisów RODO. W obydwu przypadkach rozwiązaniem okazał się upgrade urządzeń do nowej wersji oraz uzupełnienie ich o nowe oprogramowanie i funkcjonalności. Zaproponowano wdrożenie Cisco ASA z FirePower NGIPS.
Zaproponowane rozwiązanie dedykowane jest dla klientów posiadających Cisco ASA w starych wersjach systemowych lub posiadających rozwiązania firm konkurencyjnych, które nie pokrywają funkcjonalności jaką posiada rozwiązanie Cisco ASA z FirePower NGIPS.
Przeprowadzone wdrożenia obejmowały zarówno tradycyjne funkcjonalności dostępne w ramach ASA, takie jak failover, vpn-y, statefull inspection firewall, access-lists jak również te funkcje, które dostarczane są przez moduł IPS FirePower. 

Wdrożenie Cisco ASA z FirePOWER NGIPS – korzyści

Dzięki wdrożeniu Cisco ASA z usługą FirePower możliwa jest konsolidacja wielu warstw zabezpieczeń na jednej platformie. Pozwala to na eliminację kosztów zakupu i zarządzania wieloma rozwiązaniami. Takie podejście łączy najlepsze w swojej klasie technologie zabezpieczeń z wielowarstwową ochroną zintegrowaną w jednym urządzeniu, które jest mniej kosztowne niż rozproszone rozwiązania zabezpieczające. Rozwiązanie to umożliwia firmom doskonałą widoczność tego co dzieje się w sieci, w znacznie większym zakresie niż ten oferowany przez tradycyjne rozwiązania. Pełna widoczność zapewnia lepsze wykrywanie i priorytetyzację zagrożeń w oparciu o ich ryzyko. Wpływ zagrożeń jest oceniany i wyznaczany przez zautomatyzowany system. Dzięki temu zmniejsza się liczba działań związanych z monitorowaniem i reagowaniem. Tym samym czas pomiędzy wykrywaniem, a reakcją przez usprawnione operacje znacznie się zmniejsza.

Cisco ASA z usługą FirePower NGIPS

Cisco ASA z usługą FirePower NGIPS to rozwiązanie zarządzane centralnie przez Cisco Firepower Management Center, które zapewnia zespołom ds. bezpieczeństwa pełną widoczność i kontrolę nad działalnością w sieci. Ta zdolność obejmuje użytkowników, urządzenia, łączność między maszynami wirtualnymi, luki w zabezpieczeniach, zagrożenia, aplikacje po stronie klienta, pliki i strony internetowe. Holistyczne wskazania kompromitacji (IoCs) wiążą ze sobą szczegółowe informacje o zdarzeniach dotyczących sieci i punktów końcowych oraz zapewniają większą widoczność w przypadku infekcji malware.

Cechy i zalety Cisco ASA z FirePower 

 • Dokładna widoczność i kontrola aplikacji (AVC). Ponad 3000 zasad rozpoznających ruch na poziomie aplikacji i opartych na ocenie ryzyka może wywoływać dostosowane do potrzeb reguły wykrywania zagrożeń IPS w celu zwiększenia skuteczności zabezpieczeń.
 • Wysoka skuteczność zapobiegania zagrożeniom oraz pełna świadomość kontekstowa infrastruktury, użytkowników, aplikacji i treści pomagająca wykryć zagrożenia wielokierunkowe i zautomatyzować reakcję obronną.
 • Filtrowanie adresów URL w oparciu o reputację i kategorie. Kompleksowe ostrzeganie i kontrola nad podejrzanym ruchem internetowym. Wymusza zasady dotyczące setek milionów adresów URL w więcej niż 80 kategoriach.
 • Zaawansowana ochrona przed złośliwym oprogramowaniem. Dzięki temu następuje odkrywanie, zrozumienie i zatrzymanie złośliwego oprogramowania oraz pojawiających się zagrożeń przepuszczonych przez inne warstwy zabezpieczające
 • Rozwiązanie poprawiające ogólne bezpieczeństwo w firmie tak ważne ze względu na wymagania RODO.

Zapisz się do naszego newslettera aby otrzymywać powiadomienia o nowościach i bieżące aktualności na swoją skrzynkę e-mail.


  Wyrażam zgodę na zbieranie i przetwarzanie moich danych osobowych przez E-Direct Cloud Solutions Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Odrowąża 15, 03-310 Warszawa w celach marketingowych.

  Copyright 2015 - E-Direct Cloud Solutions Sp. z o.o.

  realizacja: estinet.pl
  do góry