• +48 22 814 14 80
 • sales(at)edirect.pl

Sieć Wi-Fi firmy Aruba

Sieć Wi-Fi Aruba Sieć Wi-Fi firmy Aruba doskonałe rozwiązanie dla hoteli i ośrodków turystycznych

Dynamiczny rozwój rynku smartfonów i tabletów, a także pojawienie się nowego pokolenia użytkowników zawsze podłączonych do sieci, przyczyniły się do transformacji sektora turystycznego.

Goście przybywają do hoteli i innych ośrodków wyposażeni w różne urządzenia mobilne, na których zainstalowane są aplikacje przeznaczone do pracy, oglądania filmów i słuchania muzyki, a także gry. Jako miłośnicy narzędzi, takich jak mobilne zameldowanie czy mapki online, traktują swoje smartfony jako przewodniki, które umożliwiają odkrywanie i poznawanie otoczenia.

Nic więc dziwnego, że administratorzy obiektów turystycznych chcą zapewnić swoim gościom komfortowe środowisko Wi-Fi i łatwy dostęp do sieci. Można dzięki temu zwiększyć liczbę pozytywnych opinii na temat obiektu i zachęcić gości do ponownych odwiedzin.

Takie trendy nie tylko skłaniają przedsiębiorstwa turystyczne do rozbudowy sieci Wi-Fi, są również okazją do nawiązania relacji z klientami i nagrodzenia ich za lojalność.

Rozwiązania firmy Aruba Networks® pozwalają usprawnić działanie hoteli ośrodków turystycznych, a zarazem w skuteczniejszy sposób obsłużyć turystów korzystających z urządzeń mobilnych. Sieć Wi-Fi Aruba daje możliwość:

 • Zaoferowania gościom szybkiej, gigabitowej sieci Wi-Fi na terenie całego obiektu, zarówno w pokoju, jak i na basenie albo na plaży.
 • Zapewnienia usługi mobilnych konsjerżów w dowolnym miejscu na terenie obiektu.
 • Przetwarzania transakcji płatniczych za pośrednictwem sieci Wi-Fi przy jednoczesnym zachorowaniu zgodności ze standardami PCI.
 • Rezygnacji z kabli, pozwala poczynić oszczędności i uruchomić komunikację VoIP, aplikacje zaplecza i kamery monitoringu w sieci Wi-Fi.
 • Zautomatyzowanie mechanizmów dostępu do sieci Wi-Fi zarówno w przypadku osób indywidualnych, jak i grup oraz uczestników konferencji.
 • Zwiększenie przychodów dzięki ukierunkowanej reklamie we własnym portalu Wi-Fi dostępnym dla gości.
 • Zaoferowanie gościom kieszonkowego przewodnika w postaci aplikacji mobilnej działającej na różnych platformach.
 • Zwiększenie skuteczności programów lojalnościowych dzięki powiadomieniom typu „push” wysyłanym na podstawie bieżącej lokalizacji.
 • Zwiększenie dodatkowej sprzedaży własnych usług.
 • Udostępniania gościom mapy i nawigacji w czasie rzeczywistym do interesujących punktów na terenie obiektu.
Sieć Wi-Fi Aruba - najważniejsze udogodnienia
 • Zewnętrzne i wewnętrzne punkty dostępowe o gigabitowej przepustowości zgodne ze standardami 802.11ac i 802.11n pozwalają uzyskać dużą szybkość sieci Wi-Fi Aruba w różnych warunkach klimatycznych i lokalowych.
 • Z szerokiej oferty punktów dostępowych Aruba można wybrać rozwiązanie najlepiej dopasowane do potrzeb danego obiektu. Obejmuje to kompaktowe punkty dostępowe, łatwo montowane w skrzynce naściennej, a także punkty zdalnego dostępu (RAP), które pozwalają uzyskać dostęp do usług zdalnym pracownikom.
 • Technologia AppRF pozwala określić priorytety aplikacji do przetwarzania danych, głosu i wideo w czasie rzeczywistym. Dzięki temu system zarządzania obiektem (Property Management System — PMS), transmisja głosowa, punkty obsługi klienta (POS), system zabezpieczeń oraz inne newralgiczne aplikacje zawsze działają i są dostępne.
 • Opatentowana technologia ClientMatch® zapewnia nieprzerwane, niezawodne połączenie gości hotelowych, uczestników konferencji i personelu z siecią Wi-Fi. Urządzenia mobilne łączą się z najodpowiedniejszym punktem dostępowym, aby zapewnić użytkownikom możliwie największą szybkość przesyłania danych w danym miejscu na terenie obiektu.
 • Narzędzia AirWave™ do zarządzania siecią ułatwiają tworzenie raportów dotyczących zgodności ze standardami PCI, śledzą działanie aplikacji i urządzeń poszczególnych użytkowników oraz pozwalają zidentyfikować problemy z połączeniami, by można je było szybko rozwiązać.
Szybkie podłączenie do właściwej sieci Wi-Fi
 • Mechanizmy automatycznego dostępu do sieci Wi-Fi wykorzystujące rozwiązanie ClearPass Guest umożliwiają pojedynczym gościom i cały grupom intuicyjne podłączanie urządzeń z zachowaniem odpowiedniego poziomu zabezpieczeń, bez konieczności drukowania kartek z hasłami i udzielania pomocy technicznej przez pracowników.
 • Niestandardowe portale logowania do sieci Wi-Fi, wyeksponowane logo i nazwa obiektu, stanowią dodatkowy punkt kontaktu marki hotelu z gośćmi, a jednocześnie dodatkowe źródło potencjalnych przychodów.
Kieszonkowy konsjerż
 • Platforma aplikacji mobilnych Aruba Meridian™ umożliwia łatwe konstruowanie aplikacji, których goście hotelu mogą użyć np. do zarezerwowania pokoju i zapoznania się z terenem obiektu albo listą wydarzeń.
 • Urządzenia Aruba Beacon pozwalają dodać do aplikacji mobilnej funkcje mikrolokalizacji, dzięki czemu goście mogą zobaczyć swoje faktyczne położenie na mapie i odnaleźć znajdujące się w pobliżu obiekty.
 • Technologia Aruba Beacons pozwala także zwiększyć skuteczność programów lojalnościowych, ponieważ umożliwia wysyłanie na urządzenia mobilne powiadomień związanych z lokalizacją, np. osobistego powitania przyjeżdżających gości albo informacji o zniżce w restauracji.
Usprawnienie obsługi użytkowników dzięki funkcjom analitycznym Wi-Fi

Moduł Analytics and Location Engine (ALE) współpracuje z sieciami WLAN opartymi na rozwiązaniach Aruba i gromadzi w czasie rzeczywistym dane dotyczące obecności urządzeń mobilnych obsługujących Wi-Fi, chroniąc jednocześnie prywatność użytkowników. Takie dane (np. najczęściej wykorzystywane ścieżki, czasy pobytu, liczba ponownych odwiedzin) można przetwarzać za pomocą zewnętrznych systemów analitycznych, co daje przedsiębiorstwu obraz interakcji gości wewnątrz obiektu i pozwala zapewnić im lepszą obsługę.

 

Zapisz się do naszego newslettera aby otrzymywać powiadomienia o nowościach i bieżące aktualności na swoją skrzynkę e-mail.


  Wyrażam zgodę na zbieranie i przetwarzanie moich danych osobowych przez E-Direct Cloud Solutions Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Odrowąża 15, 03-310 Warszawa w celach marketingowych.

  Copyright 2015 - E-Direct Cloud Solutions Sp. z o.o.

  realizacja: estinet.pl
  do góry