• +48 22 814 14 80
  • sales(at)edirect.pl

Bezpieczeństwo informacji w Polsce 2016

Na początku roku, PwC opublikowało raport dot. Stanu Bezpieczeństwa Informacji w Polsce 2016.

Zmieniające się otoczenie biznesowe oraz szybki rozwój technologii wymagają odpowiedniego przygotowania i zabezpieczenia organizacji przed cyberatakami. Tak by mogła ona szybko i sprawnie zareagować na incydenty nie dopuszczając do kryzysu zaufania. Obecnie cyberbezpieczeństwo to nie trend, to strategiczna konieczność. 

Prognozy oparte o dane z ostatnich lat pokazują jednoznacznie, że poziom ryzyka będzie stale wzrastał, powodując straty związane z utratą reputacji, własności intelektualnej, przewagi konkurencyjnej, czy też z ograniczeniem możliwości świadczenia usług. Cyberataki będą narażać firmy na straty finansowe, wizerunkowe oraz utratę zaufania klientów.

Prezesi światowych przedsiębiorstw wskazują na zagrożenia związane z cyberbezpieczeństwem jako drugim najważniejszym ryzykiem mogącym zagrozić ich biznesom.

Z raportu Pwc wynika, że średnio na każdą firmę w Polsce przypadało, aż 126 cyberataków. Liczba wykrytych incydentów naruszających bezpieczeństwo informacji wzrosła w naszym kraju do 46%.

Do niedawna głównym celem ataków był sektor finansowy . Ostatnio ofiarami cyberprzestępców stają się firmy z sektora przemysłowego, czy energetycznego.

Z raportu PwC wynika, że głównymi źródłami cyberataków są pracownicy – 70%, hakerzy – 67%, przestępcy z grupy zorganizowanej – 41% oraz obecni dostawcy i wykonawcy – 35%. Co więcej, 70% firm nie prowadzi monitoringu zachowań pracowników.

Przedsiębiorstwa coraz chętniej wykorzystują nowoczesne technologie. Taką technologią jest chmura obliczeniowa (cloud computing). Jedną z zalet tego rozwiązania jest to, że dostarczane jako usługa daje możliwość mniejszym firmom do skorzystania z niedostępnych wcześniej dla nich ze względów kosztowych narzędzi bezpieczeństwa.

 

 

 

Zapisz się do naszego newslettera aby otrzymywać powiadomienia o nowościach i bieżące aktualności na swoją skrzynkę e-mail.


    Wyrażam zgodę na zbieranie i przetwarzanie moich danych osobowych przez E-Direct Cloud Solutions Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Odrowąża 15, 03-310 Warszawa w celach marketingowych.

    Copyright 2015 - E-Direct Cloud Solutions Sp. z o.o.

    realizacja: estinet.pl
    do góry