• +48 22 814 14 80
 • sales(at)edirect.pl

STORMSHIELD UTM- współczesne wyzwania dla menadżera

STORMSHIELD UTM

Wyzwania IT przed jakimi stoją współcześni menadżerowie:

 • Ataki na infrastrukturę IT firmy, uderzające w reputację rynkową firmy i przekładające się na spadek zaufania do firmy oraz obniżenia wyników finansowych.
 • Internet – narzędzie niezbędne we współczesnej firmie, przyczynia się do obniżenia efektywności pracowników. Według badań pracownik spędza średnio około 2 godzin na stronach www w godzinach pracy.
 • Spam – w znaczący sposób obniżający produktywność pracowników.
 • Rozbudowane, skomplikowane i kosztowne rozwiązania IT proponowane przez działy informatyki wymagające nakładów na administrację oraz poświęcenia dodatkowych środków finansowych i czasu na szkolenia z zakresu ich efektywnego wykorzystania.
 • Szpiegostwo przemysłowe, polityczne i gospodarcze. Hakerzy kierują swoje ataki na konkretną sieć z zadaniem kradzieży danych osobowych, wrażliwych danych firmowych, przekierowania środków pieniężnych na inne konta, wyłudzenia pieniędzy przy użyciu firmowych komputerów, czy dokonaniem zmian na stronie internetowej.

Nie raz udowodniono, że wielu amerykańskich czy chińskich producentów implementuje oprogramowanie szpiegujące w eksportowanym sprzęcie. Warto więc przy wyborze UTMa zwrócić uwagę czy dane rozwiązanie posiada europejskie certykaty bezpieczeństwa takie EU Restricted, NATO czy Common Criteria EAL 4+.

W jaki sposób wdrożenie urządzenia STORMSHIELD UTM wpływa na bezpieczeństwo i efektywność biznesową firmy?

Wzmocnienie bezpieczeństwa firmy oraz jej danych:

 • Rozwiązanie STORMSHIELD zostało wyposażone w autorski system ochrony przed włamaniami do sieci firmowej (ASQ), który jest w stanie powstrzymać nawet ataki przygotowywane pod kątem konkretnej firmy (w odróżnieniu od systemów IPS bazujących na sygnaturach, które w takich sytuacjach są bezradne).
 • Firewall blokuje próby nieuprawnionego dostępu z zewnątrz.
 • Jeśli firma posiada własny sklep internetowy lub serwis WWW – system ochrony przed włamaniami eliminuje
  również ataki na serwis internetowy firmy, co ma fundamentalne znaczenie dla wizerunku firmy (ochrona marki i wrażliwych danych firmowych).
 • Urządzenie usuwa wirusy z ruchu przechodzącego w sieci firmowej – jest to dodatkowa warstwa ochrony poza
  programami antywirusowymi na poszczególnych komputerach.
 • Poprzez szczegółowy monitoring pracy każdego z pracowników zyskujemy szczegółowe informacje w przypadku
  prób sabotażu, a także prób nieuprawnionego dostępu wewnątrz firmy przez jej pracowników.
 • Urządzenie wykrywa na komputerach stare, nieaktualne wersje programów zawierające luki bezpieczeństwa –
  urządzenie zbiera informacje o takich przypadkach i raportuje takie zdarzenia administratorowi, który następnie może je usunąć.

Uniknięcie prawnej odpowiedzialności firmy:

 • Poprzez uszczelnienie dostępu do danych osobowych, bazy klientów – radykalnie zwiększa bezpieczeństwo
  danych.
 • Firma ponosi odpowiedzialność za instalację nielegalnego oprogramowania. STORMSHIELD potrafi sprawdzać jakie programy łączą się z Internetem z poszczególnych komputerów – dzięki temu szybko można wykryć fakt samowolnego zainstalowania programu przez pracownika (o ile tylko łączy się z siecią).
 • W przypadku podjęcia nielegalnych działań przez pracownika firmy, zyskujemy szczegółowe raporty imiennego aktywności danej osoby w sieci (a nie tylko komputera – pod warunkiem integracji STORMSHIELD z bazą użytkowników).

Podniesienie efektywności pracy:

 • Urządzenie umożliwia zdalny dostęp pracowników do zasobów sieci firmowej – plików, poczty, systemu CRM itp. poprzez bezpieczne, szyfrowane tunele VPN (jako jedyny UTM posiada w tym zakresie certykat bezpieczeństwa UE na poziomie EU Restricted).
 • Urządzenie pozwala wybranym pracownikom i grupom blokować dostęp do stron niezwiązanych z pracą, zmniejszając ilość czasu „marnowanego” na bezproduktywną aktywność w Internecie (np. Allegro, Facebook, demotywatory, kwejk itd.) – STORMSHIELD robi to lepiej niż większość urządzeń konkurencji, ponieważ filtr stron internetowych został stworzony z udziałem polskiego dystrybutora, na podstawie badań aktywności w Internecie pracowników polskich firm (konkurencja bazuje najczęściej na zagranicznych bazach stron WWW).
 • Pozwala odciąć pracownikom możliwość pobierania danych przez sieci P2P (np. pirackich wersji oprogramowania, filmów oraz muzyki) oraz korzystania z komunikatorów (np. Skype).
 • Cały czas możemy w wybranych dniach, godzinach lub dla wybranych pracowników pozwalać na więcej – robić wyjątki w razie potrzeby.
 • W przypadku szczytu aktywności firmy (np. okres przedświąteczny) i dużego ruchu w sieci urządzenie umożliwia zachowanie płynności pracy najważniejszych działów poprzez nadanie priorytetów ruchu w sieci, np. e-mailom z zamówieniami, osobom obsługującym system CRM, a zmniejszenie wykorzystania łącz do mniej ważnych zadań (np. strony WWW).
 • Wyeliminowanie niepożądanych e-maili (spamu).

Kontrola pracowników

 • Menedżerowie mogą otrzymywać regularnie raporty o tym jakie strony, w jakich godzinach odwiedzał konkretny pracownik (nie tylko konkretny komputer), ile danych pobierał – wszystko w języku polskim i bez dodatkowych kosztów. Na tej podstawie można podjąć decyzję, jakie strony należy konkretnemu pracownikowi zablokować, aby poprawić jego efektywność pracy.
 • Raporty zawierają informacje, które aplikacje sieciowe zainstalowane na komputerze pracownika są podatne na
  zagrożenia.
 • W razie potrzeby można niektóre grupy (np. zarząd) wyłączyć z monitorowania.
 • Istnieje możliwość wydzielenia odrębnej sieci dla gości bez dostępu do systemów wewnętrznych firmy (np. Wi-Fi, gniazdka w pokojach do spotkań).

Redukcja kosztów

 • Urządzenie STORMSHIELD wykonuje funkcje różnych rozwiązań kupowanych zwykle osobno – jeśli zsumujemy łączny koszt dobrej klasy firewalla, systemu IPS, systemu filtrowania ruchu WWW, antyspamu i rozwiązań do kanałów VPN otrzymujemy koszt nawet kilkukrotnie wyższy niż wdrożenie rozwiązań STORMSHIELD.
 • Dzięki odcięciu możliwości korzystania z Internetu w celach niezwiązanych z pracą, spada wykorzystanie łącza
  internetowego – mamy wtedy szybszy Internet do pracy i nie musimy kupować szybszych łącz (istnieją przypadki w dużych urzędach, gdzie ruch spadał nawet o 50%!).
 • W przypadku firmy z kilkoma oddziałami, wykorzystanie szyfrowanego tunelu VPN pomiędzy urządzeniami
  eliminuje konieczność dzierżawy drogich łącz od dostawców Internetu – taka inwestycja zwraca się w kilka miesięcy.

Dowiedz się więcej o rozwiązaniach STORMSHIELD:

Barracuda Backup

Barracuda Backup

 

Barracuda Backup to kompleksowe, przystępne cenowo narzędzie do ochrony danych w środowiskach fizycznych, wirtualnych i SaaS. Jest kompletnym rozwiązaniem do tworzenia kopii zapasowych w zdalnej pamięci masowej, które łatwo nabyć i zainstalować i którym łatwo zarządzać.

Zalety Barracuda Backup

 • Proste opcje cenowe, brak opłat licencyjnych zależnych od liczby aplikacji i serwerów.
 • Oprogramowanie do tworzenia kopii zapasowych, lokalna i zdalna pamięć masowa, którą można wdrożyć w ciągu niecałej godziny.
 • Centralne zarządzanie oparte na chmurze do bezproblemowego zarządzania wieloma lokalizacjami.
 • Szybkie, lokalne i zdalne odtwarzanie po awarii, zapobiegające utracie danych i minimalizujące przestoje.
 • Dostępne jako urządzenie wirtualne, które można wdrożyć bez dodatkowego sprzętu.

O Barracuda Backup

 • Wbudowana replikacja w chmurze i miedzy lokalizacjami zapobiega utracie danych w razie awarii.
 • Możliwość wykonywania kopii zapasowych między środowiskami chmurowymichroni pliki i foldery Microsoft Office 365 przed utratą danych.
 • LiveBoot i Cloud LiveBoot do odzyskiwania maszyn wirtualnych VMware w ciągu kilku-kilkunastu minut.
 • Repozytorium danych poza siedzibą firmy, z przedłużonym czasem przechowywania danych, zwalnia cenną lokalną pamięć masową.
 • Kompresja i deduplikacja umożliwia nawet pięćdziesięciokrotne skrócenie czasu replikacji
Urządzenia fizyczne i wirtualne

W większości dzisiejszych organizacji środowiska IT są mieszane, stanowią połączenie serwerów fizycznych i wirtualnych. Barracuda Backup to pojedyncze rozwiązanie chroniące serwery fizyczne i maszyny wirtualne (VMware i Hyper-V) za pomocą migawek i odzyskiwania pojedynczych plików. Dla całego systemu jest dostępne zunifikowane zarządzanie regułami, sterujące replikacją, harmonogramowaniem i przechowywaniem danych przez długi czas.

Kompleksowe rozwiązanie do robienia kopii zapasowych

Pełne rozwiązanie kopii zapasowych od jednego producenta. Barracuda Backup łączy oprogramowanie, deduplikację na bieżąco i chmurę poza siedzibą firmy, jak też replikację prywatną, przy czym nie ma opłat licencyjnych zależnych od liczby serwerów lub aplikacji.

Elastyczne wdrożenie

Barracuda Backup jest dostępne jako kompleksowe urządzenie fizyczne lub wirtualne. Barracuda Cloud Storage, Barracuda Cloud Control i przywracanie danych przy użyciu Cloud LiveBoot umożliwiają łatwą zdalną replikację, bezproblemowe zarządzanie wieloma lokalizacjami i szybkie przywracanie maszyn wirtualnych w razie awarii u klienta.
Replikacja między lokalizacjami, lokalne zarządzanie Local Control oraz przywracanie przy użyciu Local LiveBoot zapewniają pełną ochronę użytkowników, którzy pracują w prywatnych środowiskach lub wdrażają technologie chmury prywatnej.

Kopie zapasowe między chmurami

Oprogramowanie modelu SaaS i środowiska chmurowe, takie jak Microsoft Office 365, to świetny sposób na uniknięcie awarii mechanicznych i wynikających z przyczyn naturalnych. Zawsze jednak istnieje czynnik błędu ludzkiego, który może doprowadzić do utraty danych. Barracuda Cloud-to-Cloud Backup dla środowisk Microsoft Office 365 chroni skrzynki pocztowe Exchange Online oraz pliki i foldery OneDrive for Business przed przypadkowym skasowaniem i utratą danych.

Najważniejsze cechy

Kopia zapasowa

 • Pełne lokalne tworzenie kopii zapasowej i jej przywracanie
 • Wbudowana deduplikacja i kompresja na poziomie bloków, oparta na danych źródłowych i docelowych
 • Wbudowana akceleracja WAN
 • Replikacja do chmury lub między lokalizacjami
 • Wbudowana replikacja w czasie rzeczywistym w celu przechowywania poza firmą
 • Eksport do zewnętrznych dysków, napędów taśmowych, modułów automatycznego ładowania lub bibliotek taśmowych
 • Szyfrowanie 256-bitowe AES przed lokalizacjami i w lokalizacjach poza siedzibą klienta
 • Niemal ciągła ochrona danych near-CDP
 • Śledzenie zmienionych bloków VMware (Changed Block Tracking – CBT)
 • Jeden agent dla systemów Windows i aplikacji

Repozytoria danych poza siedzibą klienta

 • Gromadzenie wersji historycznych poza siedzibą klienta w chmurze Barracuda Cloud Storage lub w zdalnej lokalizacji
 • Rozszerzone przechowywanie tylko poza siedzibą do 12 wersji miesięcznych i 7 wersji corocznych

Barracuda Backup-as-a-Service

 • Roczna subskrypcja, obejmująca urządzenie, Energize Updates, natychmiastową wymianę sprzętu i nieograniczone przechowywanie Barracuda Cloud Storage
 • Niższe koszty wstępne przy zachowaniu funkcjonalności

Przywracanie

 • Przywracanie kopii zapasowych serwerów fizycznych do wirtualnych środowisk vSphere i Hyper-V za pomocą przywracania fizycznego do wirtualnego (Physical-to-Virtual – P2V)
 • Przywracanie całego systemu „Bare metal” dla środowisk Windows i Linux
 • Pobieranie i odzyskiwanie danych z każdego miejsca i w każdej chwili, bez konieczności posiadania lokalnego urządzenia
 • Niezakłócony dostęp do danych lokalnych i poza siedzibą klienta z poziomu jednego panelu sterowania
 • Natychmiastowe przywracanie maszyn wirtualnych dzięki LiveBoot dla VMware
 • Odzyskiwanie pojedynczych plików dla VMware i Hyper-V
 • Historia wersji pliku
 • Odzyskiwanie Microsoft Exchange na poziomie pojedynczych wiadomości
 • Przywracanie VMware CBT

Szczegółowe odzyskiwanie SharePoint przy użyciu Kroll Ontrack

 • Wyszukiwanie i odzyskiwanie pojedynczych plików
 • Przywracanie do wielu lokalizacji

Urządzenie wirtualne

 • Obsługa środowisk VMware i Microsoft Hyper-V
 • Proste zasady licencjonowania wg pojemności, bez opłat za liczbę użytkowników, urządzeń itp.
 • Wbudowana replikacja do Barracuda Cloud Storage lub zdalnej lokalizacji

Administracja i zarządzanie regułami

 • Centralne zarządzanie przy użyciu Barracuda Cloud Control
 • Lokalne zarządzanie przy użyciu Barracuda Local Control
 • Limity częstości transferu danych
 • Monitorowanie stanu za pomocą aplikacji mobilnych
 • Administracja oparta na rolach
 • Elastyczne przechowywanie danych przez długi czas
 • Reguły wyłączania z kopii zapasowych

Raportowanie i statystyka

 • Monitorowanie stanu serwera
 • Wykorzystanie ruchu sieciowego
 • Sprawność pamięci masowej
 • Powiadomienia o niewykonanej replikacji
 • Szczegółowe raporty o przywracaniu
 • Dzienniki audytów i powiadomienia o przejściu w tryb offline
 • Automatyczne raporty wysyłane przez e-mail
 • Raporty o dużych elementach
Subskrypcje

Energize Updates

 • Wielokrotnie nagradzana obsługa klienta na żywo, 24×7
 • Aktualizacje oprogramowania układowego
 • Automatyczne aktualizacje agenta
 • Brak opłat za liczbę serwerów lub aplikacji

Natychmiastowa wymiana sprzętu

 • Dostawa sprzętu zastępczego w kolejnym dniu roboczym umożliwia szybkie wznowienie pracy
 • Obejmuje wymianę sprzętu na nowy co cztery lata, co pozwala zachować nowoczesność platformy bez dodatkowych kosztów
 • Usługa przywracania po awarii wstępnie ładuje najnowsze dane i konfiguracje do sprzętu zastępczego w razie awarii

Nieograniczona pamięć masowa w chmurze

 • Pamięć masowa potrzebna w celu replikacji kopii zapasowych Barracuda Backup do chmury i rozszerzonego przechowywania w repozytorium poza siedzibą klienta

Cloud-to-Cloud Backup

 • Autonomiczna subskrypcja bezpośredniego wykonywania kopii zapasowych w chmurze, chroniąca środowiska Microsoft Office 365

Zapraszamy na BEZPŁATNE Webinaria Techniczne i eKonferencje

Rozwiązania Barracuda:

Barracuda Email Security Service

Barracuda Email Security Service – chmurowa usługa ochrony firmowej poczty elektronicznej

Usługa Barracuda Email Security Service łączy zaawansowaną ochronę firmowej poczty elektronicznej z możliwościami chmury w jednym, wydajnym kosztowo rozwiązaniu. Usługa kontroluje wiadomości przychodzące i wychodzące chroniąc firmę przed zagrożeniami pochodzenia mailowego i wyciekami wrażliwych danych. Jako usługa SaaS, Barracuda Email Security Service daje możliwość szyfrowania wiadomości i przechowywania ich w chmurze na wypadek niedostępności fizycznych serwerów poczty.
Barracuda Networks

Dlaczego warto wybrać usługę Barracuda Email Security Service?

 • Ochrona przed zagrożeniami pochodzenia mailowego

Chroniąc firmową sieć przed złośliwym oprogramowaniem, spamem, phishingiem, czy atakami DoS, usługa Barracuda Mail Security Service gwarantuje firmie nie tylko bezpieczeństwo, ale również działanie bez żadnych zakłóceń, zapewniając ciągłość pracy. Edytowalne polityki umożliwiają dalsze doprecyzowanie reguł weryfikujących wiadomości przychodzące. Automatycznie aktualizacje są z miejsca dostępne dla każdego użytkownika usługi.

 • Ciągła dostępność poczty

Jeżeli serwer poczty straci sprawność dzięki usłudze Barracuda Email Security Service wiadomość zostanie przechowa w chmurze do 96 godzin.

 • Ochrona przed wyciekiem danych

Wykorzystanie zaawansowanej technologii szyfrowania gwarantuje ochronę przed wyciekiem firmowych danych. Filtrowanie wiadomości wychodzących i kwarantanna sprawiają, że każda wiadomość wychodząca jest sprawdzana pod kątem zgodności z firmową polityką DLP.

 • Zatrzymanie zagrożeń poza siecią

Usługa skutecznie chroni łącze i zasoby serwera poczty przed niechcianą korespondencją, a dzięki wykorzystaniu elastycznych zasobów chmury rozwiązanie cechuje wysoka skalowalność.

 • Prostsza poczta mailowa

Bez konieczności instalacji żadnego sprzętu, usługa Barracuda Email Security Service rozpoczyna filtrowanie wiadomości w przeciągu kilku minut od wdrożenia. Intuicyjny interfejs pozwala szybko i z dowolnego miejsca uzyskać pełną informację o systemie i edytować polityki. Usługa jest dostarczana wyłącznie w opcji all-inclusive z wszystkimi funkcjami aktywnymi od razu w momencie wdrożenia.

Zapraszamy na BEZPŁATNE Webinaria Techniczne i eKonferencje

Rozwiązania Barracuda:

Barracuda Web Security Service

Barracuda Web Security Service – chmurowa usługa ochrony i filtrowania treści

Barracuda Web Security Service zapewnia ochronę rozproszonych lokalizacji i użytkowników zdalnych. Jest to hostowana w chmurze usługa bezpieczeństwa, która gwarantuje kompleksową ochronę użytkowników zarówno w sieci jak i poza nią. Rozwiązanie łączy nagradzane mechanizmy anty-spyware, anty-malware i ochronę antywirusową z elastyczną pulą edytowalnych polityk i wydajnym silnikiem raportującym.
Barracuda Networks

Najważniejsze funkcje

 • Ochrona przed wirusami i spyware

Barracuda Web Security Service identyfikuje i blokuje dostęp do stron znanych jako źródła spyware i wirusów dzięki nieustannie odświeżanej bazie podejrzanych adresów www. Rozwiązanie wykrywa też już zainstalowany spyware próbujący uzyskać dostęp do Internetu – blokuje wtedy jego aktywność i powiadamia administratora. Silnik antywirusowy Barracuda Web Security Service skutecznie chroni firmową sieć wykorzystując dwuwarstwowe blokowanie wirusów, dekompresję archiwów i umożliwiając blokowanie określonych typów plików.

 • Centrum bezpieczeństwa Barracuda Central

Wszystkie produkty Barracudy korzystają ze wsparcia Barracuda Central, całodobowego centrum zaawansowanych operacji bezpieczeństwa, które bez przerwy monitoruje i blokuje najnowsze internetowe zagrożenia. Barracuda Central rozwija systemy ochrony, reguły i sygnatury analizując dane z ponad 150 000 rozwiązań Barracudy działających na całym świecie. Gdy pojawiają się nowe zagrożenia, centrum błyskawicznie dostarcza urządzeniom Barracudy najnowsze definicje i sygnatury bezpieczeństwa za pomocą serwisu Energize Updates. Aktualizacje serwisu odbywają się automatycznie i nie wymagają żadnych akcji ze strony administratora.

 • Kontrola aplikacji

Prócz obsługi standardowych polityk bezpieczeństwa opartych na portach i protokołach Barracuda Web Security Service wykorzystuje technologię głębokiej inspekcji pakietów w czasie rzeczywistym niezależnie od tego, którym portem nadchodzą i do jakiego serwera są kierowane. Integrując ochronę warstwy siódmej z kontrolą polityk rozwiązanie oferuje kontrolę nad wykorzystaniem aplikacji w firmowej sieci.

Dlaczego Barracuda Web Security Service?

 • Ochrona przed zagrożeniami z sieci

Technologia antywirusowa i anty-malware Barracuda Web Security Service wykorzystuje prewencyjne, proaktywne i reaktywne kryteria reagowania na sieciowe ataki. Rozwiązanie blokuje ściąganie złośliwego oprogramowania, wirusy oraz żądania dostępu do podejrzanych stron. Zbierając informację z tysięcy urządzeń Barracudy działających na styku firmowych sieci w ponad 80 krajach Barracuda Web Security Service może błyskawicznie odpowiedzieć na dowolne, nawet najnowsze zagrożenie napływające z sieci.

 • Monitoring sieci i aktywności użytkowników

Monitoring sieciowej aktywności jest bardzo prosty dzięki intuicyjnemu interfejsowi i raportowaniu. Przejrzyste grafiki i statystyki w czasie rzeczywistym podsumowują sieciową aktywność za pomocą wykresów (powinno być inaczej, ale z tłumaczenia lepiej to pasuje) m.in. dla użytkowników i stron www.

 • Bezpieczne laptopy i urządzenia mobilne

Barracuda Web Security Service to uniwersalne rozwiązanie zapewniające przestrzeganie reguł wszystkich urządzeń mobilnych niezależnie od ich obecności w sieci. Ochrona mobilna jest w rozwiązaniu dostępna bezpłatnie.

 • Proste zarządzanie

Jako usługa chmurowa Barracuda Web Security Service wykorzystuje intuicyjne zarządzanie i upraszcza administrację rozwiązaniem, redukując koszty i odciążając firmowe zasoby.

Zapraszamy na BEZPŁATNE Webinaria Techniczne i eKonferencje

Rozwiązania Barracuda:

Zapisz się do naszego newslettera aby otrzymywać powiadomienia o nowościach i bieżące aktualności na swoją skrzynkę e-mail.


  Wyrażam zgodę na zbieranie i przetwarzanie moich danych osobowych przez E-Direct Cloud Solutions Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Odrowąża 15, 03-310 Warszawa w celach marketingowych.

  Copyright 2015 - E-Direct Cloud Solutions Sp. z o.o.

  realizacja: estinet.pl
  do góry