• +48 22 814 14 80
 • sales(at)edirect.pl

Virtual ShadowProtect SPX backup danych w środowisku wirtualnym

Virtual ShadowProtect SPX backup danych w środowisku wirtualnym

Virtual ShadowProtect SPX to:

 • radykalne skrócenie czasu odzyskiwania danych
 • backup dysku lub partycji z wykorzystaniem technologii Microsoft vss
 • centralne zarządzanie zadaniami backupu
 • szybkie odzyskiwanie pojedynczych plików lub folderów
 • odtwarzanie obrazu dysku na dowolnej maszynie wirtualnej lub fizycznej
 • automatyczna weryfikacja plików backupu i możliwość ich szyfrowania
 • możliwość replikacji danych do innej lokalizacji
 • interfejs użytkownika, materiały i wsparcie techniczne w języku polskim

Backup i przywracanie danych w środowisku wirtualnym

Virtual ShadowProtect SPX jest rozwiązaniem  dedykowanym do backupu i przywracania danych po awarii systemu Windows w środowiskach wirtualnych: VMWare, MS Hyper-V, Citrix XenServer oraz Oracle VirtualBox. Dostępny jest w wersji dla zwirtualizowanych stacji roboczych i dla serwerów oraz oferuje funkcjonalność identyczną do rozwiązań StorageCraft ShadowPortect SPX w wersji Desktop i Server. Jedyna różnica sprowadza się do faktu, że programy w wersji ShadowProtect Desktop i Server mogą być wykorzystywane zarówno w środowiskach fizycznych jak i wirtualnych, podczas gdy Virtual ShadowProtect SPX pozwala na wykonanie backupu wyłącznie na maszynach wirtualnych.

Backupy utworzone na maszynie wirtualnej za pomocą programu ShadowProtect Virtual mogą zostać przywrócone zarówno na maszynę wirtualną (V2V) jak i na maszynę fizyczną (V2P). Podobnie backup utworzony rozwiązaniami ShadowProtect SPX w wersji Desktop i Server może być przywrócony zarówno na maszynę fizyczną (P2P) jak i wirtualną (P2V).

Backup w  Virtual ShadowProtect SPX obejmuje zawsze dysk lub partycję, ponieważ tworzony jest tzw. obraz dysku. Backupowane są wszystkie zainstalowane na dysku programy oraz system operacyjny i jego ustawienia. Takie podejście daje 100% gwarancję, że wszystkie ważne dane zostaną podczas backupu uwzględnione, niezależnie od tego gdzie na dysku zostały zapisane. Do tworzenia obrazu dysku program ShadowProtect SPX wykorzystuje technologię Microsoft VSS, dzięki czemu jest możliwa archiwizacja otwartych plików, czy aplikacji jak również pracujących baz danych takich jak MS SQL, Active Directory, SharePoint, Oracle czy MS Exchange.

Strategie backupu

W zależności od wybranej strategii, pełny backup maszyny wirtualnej może zostać wykonany tylko jednorazowo lub może być wykonywany okresowo, w wybrane dni tygodnia czy miesiąca. Pozostałe backupy są backupami przyrostowymi , które są zwykle stosunkowo niewielkie i ich wykonywanie nie wpływa na bieżącą pracę. Pozwala to na wykonywanie regularnych backupów przyrostowych także w ciągu dnia (nawet co 15 minut), podczas normalnej pracy systemu, co ma ogromne znaczenie dla jakości ochrony zapewnianej przez system backupu ShadowProtect  SPX. Utrata danych związana z ewentualną awarią jest znacznie mniejsza niż gdyby backup wykonywany był tylko raz dziennie w godzinach nocnych.

Przechowywanie backupu

Tworzenie backupu łączy się zawsze z koniecznością przechowywania znacznych ilości danych. Aby ograniczyć ich ilość do niezbędnego minimum w rozwiązaniach StorageCraft stosowane są mechanizmy konsolidacji i retencji tworzonych backupów. Administrator może zdefiniować własną politykę, określającą jak długo poszczególne kopie zapasowe powinny być przechowywane, po jakim czasie backupy przyrostowe z danego dnia mogą zostać skonsolidowane w jeden backup dzienny, dzienne w tygodniowy, a tygodniowe w jeden miesięczny. Dzięki temu mechanizmowi administrator może istotnie ograniczyć przyrastanie ilości przechowywanych danych w czasie i w pełni zautomatyzować zarządzanie backupem.
Backup może zostać utworzony na praktycznie dowolnym nośniku lub zasobie sieciowym. Dodatkowo, może być automatycznie replikowany do innej lokalizacji, aby zapewnić jego dostępność w razie zniszczenia lub uszkodzenia backupu podstawowego. Replikacja może być wykonana na dysk w sieci lokalnej, na zasób FTP lub do chmury (funkcjonalność wymagająca dodatkowej licencji).

Bezpieczeństwo backupu

Kluczową sprawą jest ochrona backupu przed dostępem osób niepowołanych. StorageCraft oferuje możliwość zaszyfrowania backupu jednym z 3 dostępnych algorytmów szyfrujących (m.in. AES 256) gwarantujących pełne bezpieczeństwo przechowywanych informacji.

Radykalne skrócenie czasu odzyskiwania danych

Posiadanie kopii zapasowej to dopiero połowa sukcesu. Gdy dojdzie do awarii kluczowe znaczenie ma czas potrzebny na przywrócenie maszyny wirtualnej do pracy. Im krótszy, tym krótszy przestój w pracy firmy i mniejsze straty spowodowane przez awarię. Virtual ShadowProtect SPX oferuje kilka rozwiązań, które pozwalają na zminimalizowanie tego czasu do kilku lub kilkunastu minut, niezależnie od tego ile terabajtów danych obejmuje backup.
Najprostszym i najszybszym rozwiązaniem jest uruchomienie ostatniego poprawnego backupu jako maszyny wirtualnej z wykorzystaniem narzędzia StorageCraft VirtualBootTM. Technologia VirtualBootTM pozwala w ciągu zaledwie kilku minut nawet mało doświadczonemu administratorowi przywrócić do działania wirtualną kopię uszkodzonego serwera i umożliwia normalną pracę użytkowników sieci.
Jeżeli uszkodzona maszyna była serwerem plików bardzo prostym i szybkim sposobem na przywrócenie dostępu do jego danych jest podłączenie najbardziej aktualnego backupu tego serwera jako kolejnego dysku do dowolnego komputera w sieci, na którym zainstalowany jest ShadowProtect SPX i udostępnienie go użytkownikom. Operacja taka wymaga zaledwie kilku kliknięć myszką i zajmuje kilka minut.
Technologia HeadStart RestoreTM umożliwia skrócenie czasu odtworzenia maszyny wirtualnej po awarii. Pozwala ona na uruchomienie w pełni funkcjonalnego serwera wirtualnego w kilkanaście minut od momentu awarii, nawet jeżeli uszkodzony dysk zawierał wiele terabajtów danych. Technologia ta pozwala na jednoczesne odtwarzanie backupu do wskazanej lokalizacji fizycznej lub wirtualnej, w czasie gdy backupowany serwer pracuje i tworzone są kolejne backupy przyrostowe. Dzięki takiemu rozwiązaniu, w momencie awarii administrator nie musi martwić się czasem potrzebnym na odtworzenie danych, ponieważ posiada już odtworzony cały backup.

Odtworzenie backupu na dowolnej maszynie fizycznej

Virtual ShadowProtect SPX pozwala na odtworzenie obrazu dysku (backupu) maszyny wirtualnej także na dowolnej maszynie fizycznej (tzw. bare-metal restore). Po uruchomieniu nowego komputera z płyty ratunkowej i wskazaniu backupu, który ma być odtworzony, wszystko dzieje się niemal całkowicie automatycznie. Co ważne sprzęt, na którym odtwarzany jest z backupu obraz dysku maszyny wirtualnej może być zupełnie inny niż sprzęt, na którym pierwotnie działała maszyna wirtualna. Umożliwia to unikalna technologia Hardware Independent RestoreTM (HIR) stosowana w systemach StorageCraft.

Wspierane środowiska wirtualne

VMware, Microsoft Hyper-V ( w tym Windows Server 2012 Hyper-V), Oracle VirtualBox, RedHat KVM, Red Hat Enterprise Virtualization (RHEV), Citrix XenServer.

Produkty StorageCraft:

Rozwiązania Citrix dla przedsiębiorstw

Rozwiązania Citrix umożliwiają różnorodne formy pracy mobilnej – z dowolnego miejsca oraz urządzenia. Zapewniają zdalny dostęp do danych oraz aplikacji w łatwy i bezpieczny sposób. Rozwiązania Citrix pomagają specjalistom IT w budowaniu chmur prywatnych oraz publicznych chmur obliczeniowych w oparciu o wydajne, elastyczne i efektywne kosztowo rozwiązania wirtualizacyjne i sieciowe. Oferowane przez Citrix rozwiązania mobilne, wirtualizacyjne, chmurowe, z zakresu współpracy oraz wymiany danych wspierają przedsiębiorstwa różnej wielkości w zwiększeniu ich elastyczności biznesowej, coraz bardziej potrzebnej w mobilnej i dynamicznie zmieniającej się rzeczywistości.


Citrix zapewnia połączenie dostarczania usług mobilnych, aplikacji i desktopów

Pewny, bezpieczny dostęp do aplikacji, desktopów, danych oraz usług z dowolnego urządzenia, przez dowolną sieć i chmurę.

 • Citrix Workspace Suite – dla mobilnych obszarów roboczych
 • Citrix Workspace Cloud – dla usług infrastrukturalnych

Citrix to możliwość organizacji spotkań i współpracy

Oszczędność czasu i możliwość pozostawania w kontakcie dzięki łatwym w obsłudze narzędziom wspierającym spotkania oraz współpracę.

 • Citrix GoToMeeting – konferencje online
 • Citrix GoToWebinar – samodzielnie przygotowane webinaria
 • Citrix Podio – współpraca online
 • Citrix GoToTraining – szkolenia online
 • Citrix OpenVoice – konferencje audio

Citrix udostępniania aplikacje ze sklepu z aplikacjami przedsiębiorstwa

Łatwe połączenie z aplikacjami www, Windows i SaaS, desktopami oraz danymi z urządzeń mobilnych, takich jak smartfony i tablety, a także komputery PC i Mac.

 • Citrix Receiver – uniwersalny dostęp do zasobów z dowolnego urządzenia

Citrix ułatwia zarządzanie mobilnością

Zabezpieczenie mobilnych aplikacji, danych oraz usług. Korzyści z wygody BYOD. Zapobieganie utracie danych oraz zagrożeniom mobilnym. Zdalne wspieranie klientów i monitoring technologi.

 • Citrix XenMobile – zarządzanie aplikacjami i urządzeniami mobilnymi
 • Citrix Worx Mobile Apps – bezpieczeństwo poczty e-mail i aplikacji www
 • Citrix ShareFile – bezpieczna synchronizacja, udostępnianie i przechowywanie danych
 • Citrix GoToAssist – zintegrowane narzędzia wsparcia IT

Citrix dostarcza wirtualne aplikacje i desktopy

Wirtualizacja, przekształcanie aplikacji i desktopów Windows w bezpieczne usługi na żądanie. Zapewnienie mobilności, bezpieczeństwa i efektywności pracownikom IT oraz użytkownikom.

 • Citrix XenApp – wirtualizacja aplikacji
 • Citrix XenDesktop – wirtualizacja desktopów

Citrix optymalizuje i zabezpiecza sieci

Przyspieszenie i zabezpieczenie wszystkich aplikacji firmy w sieciach LAN, WAN, w Internecie, a także w chmurze, w celu zapewnienia najlepszej mobilności, produktywności i dostępności.

 • Citrix NetScaler – sieciowa optymalizacja aplikacji
 • Citrix CloudBridge – wirtualizacja i optymalizacja sieci WAN

Citrix – infrastruktura w chmurze

Zautomatyzowane i skalowalne centrum danych dzięki orkiestracji i zarządzaniu w chmurze. Łatwo i szybko dostępne zasoby IT oraz zwiększona przepustowość na żądanie.

 • Citrix XenServer – optymalizacja serwerów

 

Zapisz się do naszego newslettera aby otrzymywać powiadomienia o nowościach i bieżące aktualności na swoją skrzynkę e-mail.


  Wyrażam zgodę na zbieranie i przetwarzanie moich danych osobowych przez E-Direct Cloud Solutions Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Odrowąża 15, 03-310 Warszawa w celach marketingowych.

  Copyright 2015 - E-Direct Cloud Solutions Sp. z o.o.

  realizacja: estinet.pl
  do góry