• +48 22 814 14 80
 • sales(at)edirect.pl

Barracuda SSL VPN

Barracuda SSL VPN

Barracuda SSL VPN – zdalny i bezpieczny dostęp do firmowych aplikacji i danych

Proste w użyciu rozwiązanie, które pozwala na zbudowanie  tunelu VPN dla użytkowników mobilnych.

Pracownicy zdalni potrzebują szybkiego, elastycznego, pewnego i – co najważniejsze – bezpiecznego połączenia z zasobami firmy i jej wewnętrznymi aplikacjami biznesowymi. Wymagają możliwości łączenia się z dowolnego miejsca na świecie, w dowolnym czasie i na dowolnym urządzeniu. Z myślą o pracownikach mobilnych zostało stworzone rozwiązanie Barracuda SSL VPN, które zapewnia stabilne i bezpieczne połączenie z poziomu przeglądarki, czy urządzenia mobilnego.

Najważniejsze funkcje Barracuda SSL VPN

 • Wsparcie urządzeń mobilnych

Barracuda SSL VPN zapewnia pracownikom zdalnym bezpieczny dostęp do firmowych aplikacji i plików, praktycznie z każdego urządzenia mobilnego. Wieloczynnikowa autoryzacja gwarantuje bezpieczeństwo połączenia, a intuicyjna obsługa zmniejsza koszty wdrażania i użytkowania. Funkcja konfiguracji urządzeń mobilnych ułatwia szybkie przygotowanie Barracuda SSL VPN do współpracy z urządzeniami iPhone, iPad, systemami Mac OS X, tunelami IPsec i PPTP autoryzując użytkownika za pomocą: Active Directory, baz LDAP, lokalnej autoryzacji, czy np. certyfikatów x509. Urządzenia z systemem Windows można skonfigurować równie szybko.

 • Granularne zarządzanie zasobami

Barracuda SSL VPN daje administratorom możliwość selektywnej autoryzacji ruchu do wybranych zasobów. Rozwiązanie integruje się z Active Directory, LDAP, RADIUS, NIS i innymi bazami danych. Udostępnia granularne polityki dopuszczające do wybranych zasobów tylko określonych użytkowników i ich grupy. Administratorzy mogą konfigurować dostęp do takich zasobów jak strony wewnętrznej sieci intranet, zmapowane dyski sieciowe, czy aplikacje takie jak RDP, SSH/SFTP, CITRIX XenApp, oraz wiele innych rozwiązań.

 • Wieloczynnikowa autoryzacja i Single Sign On

W celu ochrony przed niepowołanym dostępem użytkownicy zdalni, którzy chcą korzystać z zasobów firmy muszą się prawidłowo zautoryzować. Dzięki temu rozwiązaniu można wymusić na użytkowniku kombinację kroków autoryzujących jak hasła Active Directory, tokeny sprzętowe, certyfikaty klienckie i numery PIN. Dodatkowo Barracuda SSL VPN wspiera rozwiązania RSA SecurID, VASCO, Safeword, CryptoCard oraz integrację z serwerami RADIUS pozwalającą między innymi na wykorzystanie haseł jednorazowych z użyciem tokenów sprzętowych. Dzięki temu uzyskanie dostępu do Barracuda SSL VPN z dowolnej przeglądarki jest możliwe tylko dla wybranej grupy użytkowników.
Dzięki centralnemu serwerowi użytkowników nie trzeba duplikować ich danych na urządzeniu. Rozwiązanie korzysta z podanych przez użytkownika danych do logowania m.in. przekazując je do sesji terminalowej realizowanej za pomocą urządzenia i umożliwiając wykorzystanie prawdziwego Single Sign On. W celu transparentnej autoryzacji SSL VPN rozwiązanie może przekazywać dane użytkownika do wewnętrznych serwerów WWW, skracając proces uzyskiwania dostępu do pożądanych zasobów.

Dlaczego Barracuda SSL VPN?

 • Proste jak przeglądarka

Barracuda SSL VPN zapewnia użytkownikom zdalny, łatwy dostęp do firmowych zasobów i aplikacji. Inaczej niż w tradycyjnym VPN, Barracuda SSL VPN nie wymaga instalacji klientów, czy skomplikowanego ustawiania wszystkich parametrów sieci. Logowanie z domu, czy innego komputera wymaga tylko przeglądarki i dostępu do sieci. Po zalogowaniu użytkownik otrzymuje dostęp do przypisanych mu aplikacji i zasobów.

 • Kompleksowa autoryzacja

Pełna kontrola administratorów nad dostępem użytkowników do sieci i możliwość wzmocnienia ochrony dodatkową autoryzacją za pomocą pytań bezpieczeństwa, jednorazowych kodów wysyłanych na telefon komórkowy oraz integracji z systemami zaawansowanej autoryzacji jak tokeny sprzętowe czy serwery RADIUS.

 • Komfort bezpiecznej sieci

Barracuda SSL VPN dostarcza dodatkowych warstw bezpieczeństwa włącznie z możliwością uruchomienia reverse-proxy dla rozwiązania Exchange ActiveSync, w celu zapewnienia bezpieczeństwa danych kierowanych do sieci wewnętrznej. Zintegrowana ochrona antywirusowa weryfikuje pliki umieszczane w firmowej sieci. Barracuda SSL VPN to idealna alternatywa dla tradycyjnych software’owych bramek zdalnego dostępu.

Zapraszamy na BEZPŁATNE Webinaria Techniczne i eKonferencje

Rozwiązania Barracuda

Zapisz się do naszego newslettera aby otrzymywać powiadomienia o nowościach i bieżące aktualności na swoją skrzynkę e-mail.


  Wyrażam zgodę na zbieranie i przetwarzanie moich danych osobowych przez E-Direct Cloud Solutions Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Odrowąża 15, 03-310 Warszawa w celach marketingowych.

  Copyright 2015 - E-Direct Cloud Solutions Sp. z o.o.

  realizacja: estinet.pl
  do góry