• +48 22 814 14 80
  • sales(at)edirect.pl

Ransomware. Ochrona przed, w trakcie i po ataku

Czy Twoja firma jest przygotowana na ataki typu ransomware? Zobacz webinarium i dowiedz się jak zabezpieczyć się przed atakami szyfrującymi.

Webinarium Cisco

Ransomware to złośliwe oprogramowanie, które szyfruje to, co firma ma najcenniejszego – czyli jej dane. Następnie twórcy złośliwego oprogramowania ransomware żądają od ofiary ataku okupu za odszyfrowanie tych danych. W wyniku tego typu ataków, w pierwszym kwartale 2016 r. cyberprzestępcy zarobili ponad 200 milionów dolarów w samych Stanach Zjednoczonych. Przewiduje się, że tegoroczne przychody z ataków typu ransomware w tym kraju osiągną miliard dolarów.

„Jak wynika z Cisco 2016 Midyear Cybersecurity Report, cyberprzestępcy wykorzystują szybko ewoluujące metody ataku, pozostając niezauważonymi na długo po naruszeniu firmowych systemów bezpieczeństwa, co daje im czas na maksymalizację zysków kosztem zaatakowanych organizacji. Aby zmniejszyć tę swobodę działania atakujących, firmy powinny zabiegać o większą widoczność tego, co dzieje się w ich sieci. Wskazane jest także podjęcie kroków zmierzających do aktualizacji przestarzałej infrastruktury czy instalacji najnowszych łatek systemowych” – podkreśla Gaweł Mikołajczyk, dyrektor Cisco Security Operations Center w Krakowie.

Cisco jest jedyną firmą, która pomaga swoim klientom bronić się przed złośliwymi atakami ransomware na wielu płaszczyznach: od chmury, poprzez sieć, aż do urządzeń końcowych.

Zobacz webinarium na żądanie, aby dowiedzieć się jak Cisco ochroni Ciebie i Twoich użytkowników niezależnie od miejsca podłączenia do sieci – w sieci korporacyjnej i poza nią, wewnątrz VPN i poza nim. 

Zapisz się do naszego newslettera aby otrzymywać powiadomienia o nowościach i bieżące aktualności na swoją skrzynkę e-mail.


    Wyrażam zgodę na zbieranie i przetwarzanie moich danych osobowych przez E-Direct Cloud Solutions Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Odrowąża 15, 03-310 Warszawa w celach marketingowych.

    Copyright 2015 - E-Direct Cloud Solutions Sp. z o.o.

    realizacja: estinet.pl
    do góry