• +48 22 814 14 80
 • sales(at)edirect.pl

Zabezpieczenie danych w Microsoft Office 365

Zabezpieczenie danych i informacji w Microsoft Office 365 następuje poprzez usługi w chmurze, które obejmują szereg funkcji związanych z audytem i raportowaniem.

Klienci mogą wykorzystywać poszczególne funkcje do śledzenia aktywności użytkowników i czynności administracyjnych w obrębie ich dzierżawcy. Przykładem mogą być zmiany wprowadzone w ustawieniach konfiguracyjnych dzierżawy Exchange Online i SharePoint Online oraz zmiany wprowadzane przez użytkowników w dokumentach i innych elementach.

Klienci mogą korzystać z informacji audytu i raportów dostępnych w naszych usługach w chmurze, aby efektywniej zarządzać doświadczeniami użytkowników, łagodzić ryzyko i wypełniać obowiązki w zakresie zgodności.

Centrum bezpieczeństwa i zgodności Office 365

Centrum bezpieczeństwa i zgodności Office 365 to kompleksowy portal do ochrony danych w Office 365 zawierający wiele funkcji audytu i raportowania.

Centrum bezpieczeństwa i zgodności zostało zaprojektowane dla organizacji, które mają potrzeby ochrony danych lub zgodności, lub które chcą kontrolować aktywność użytkowników i administratorów.

Za pomocą Centrum bezpieczeństwa i zgodności można zarządzać zgodnością dla wszystkich danych Office 365 organizacji.

Dostęp do Centrum zabezpieczeń i zgodności można uzyskać pod adresem protection.office.com przy użyciu konta administratora Office 365.

Centrum bezpieczeństwa i zgodności zawiera panele nawigacyjne, które zapewniają dostęp do kilku funkcji:

 • Alerty – umożliwia zarządzanie alertami, wyświetlanie alertów związanych z bezpieczeństwem oraz zarządzanie zaawansowanymi alertami przy użyciu zaawansowanego zarządzania bezpieczeństwem;
 • Uprawnienia – umożliwia przypisywanie uprawnień, takich jak Administrator zgodności, eDiscovery Manager i innych osób w organizacji. Funkcja ta pozwala wykonywać zadania w Centrum zabezpieczeń i zgodności co skutkuje lepszą ochroną danych. Można przypisać uprawnienia dla większości funkcji w Centrum bezpieczeństwa i zgodności. Istnieją jednak takie uprawnienia, które należy skonfigurować przy użyciu centrum administracyjnego Exchange i centrum administracyjnego programu SharePoint;
 • Zarządzanie zagrożeniami – umożliwia tworzenie i stosowanie zasad zarządzania urządzeniami za pomocą Office 365 Mobile Device Management, konfigurowanie zasad zapobiegania utracie danych (DLP) w organizacji, konfigurowanie filtrowania poczty e-mail, ochrony przed złośliwym oprogramowaniem, identyfikatora poczty DomainKeys (DKIM), bezpiecznego załączniki, bezpieczne linki i uprawnienia aplikacji;
 • Zarządzanie danymi – umożliwia importowanie wiadomości e-mail lub danych programu SharePoint z innych systemów do Office 365 , konfigurowanie skrzynek pocztowych archiwum i ustawianie zasad przechowywania wiadomości e-mail i innych treści w organizacji;
 • Wyszukiwanie i dochodzenie – zapewnia wyszukiwanie zawartości , dziennik inspekcji , kwarantannę i narzędzia do zarządzania sprawami eDiscovery , aby szybko wykonywać ćwiczenia w skrzynkach pocztowych, grupach i folderach publicznych, SharePoint Online i OneDrive dla Firm;
 • Raporty – umożliwia szybki dostęp do raportów dotyczących usług SharePoint Online, OneDrive dla Firm, Exchange Online i Azure AD;
 • Zapewnienie usługi – dostarcza informacji o tym, w jaki sposób firma Microsoft utrzymuje bezpieczeństwo, prywatność i zgodność z globalnymi standardami dotyczącymi usług Office 365, Azure, Microsoft Dynamics CRM Online, Microsoft Intune i innych usług chmurowych. Obejmuje również dostęp do zewnętrznych raportów ISO, SOC i innych raportów kontroli, a także Kontrolowanych Kontroli, które zawierają szczegółowe informacje o różnych kontrolach, które zostały przetestowane i zweryfikowane przez niezależnych audytorów usługi Office 365.

Zabezpieczenie usług i ochrona danych

Wielu klientów w branżach podlegających regulacjom podlega dużym wymaganiom w zakresie zgodności. Aby wykonywać własne oceny ryzyka, klienci często potrzebują dogłębnej informacji o tym, jak Office 365 zachowuje bezpieczeństwo i prywatność swoich danych.

Zabezpieczenie usług zapewnia przejrzystość operacji i informacji o tym, jak Microsoft utrzymuje bezpieczeństwo, prywatność i zgodność danych klientów w Office 365.

Zawiera raporty audytorskie stron trzecich wraz z biblioteką dokumentów, FAQ i innych materiałów na tematy Office 365 takie jak szyfrowanie danych, odporność na awarie, zarządzanie zdarzeniami związanymi z bezpieczeństwem i inne.

Klienci mogą wykorzystywać te informacje do przeprowadzania własnych regulacyjnych ocen ryzyka.

Inspektorzy ds. zgodności mogą przypisać rolę „Użytkownik usługi Service Assurance”, aby zapewnić użytkownikom dostęp do usługi Service Assurance.

Administrator dzierżawcy może również zapewnić zewnętrznym użytkownikom, takim jak niezależni audytorzy, dostęp do informacji w panelu kontrolnym usługi Service Service za pośrednictwem portalu Microsoft Cloud Service Trust Portal (STP).

Centrum administracyjne OneDrive dla Firm

Nowe centrum administracyjne Microsoft OneDrive pomaga szybko i łatwo zarządzać ustawieniami OneDrive dla Firm w jednym miejscu. Aby skorzystać z centrum administracyjnego OneDrive, należy zezwolić na dostęp do onedrive.com. Trzeba być globalnym administratorem dla swojej organizacji lub niestandardowym administratorem z rolą administratora SharePoint.

Dostęp do podglądu centrum administracyjnego OneDrive dla Firm jest na stronie: admin.onedrive.com;

Najważniejsze funkcje to obszar zgodności, który zapewnia administratorom łącza do Centrum zabezpieczeń i zgodności Office 365 dla kluczowych scenariuszy, takich jak przeszukiwanie dziennika kontroli, praca z DLP, przechowywanie, eDiscovery i alarmowanie.

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat sposobów zabezpieczenia danych w  Microsoft Office 365?

Nie wahaj się wypełnij i wyślij formularz.

Nasi specjaliści podpowiedzą Ci:

 • jak skutecznie chronić dane przy użyciu usługi Office 365;
 • jak sprawnie przeprowadzić wdrożenie;

  Wyrażam zgodę na zbieranie i przetwarzanie moich danych osobowych przez E-Direct Cloud Solutions Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Odrowąża 15, 03-310 Warszawa w celach marketingowych.

  * pola wymagane

  Zapisz się do naszego newslettera aby otrzymywać powiadomienia o nowościach i bieżące aktualności na swoją skrzynkę e-mail.


   Wyrażam zgodę na zbieranie i przetwarzanie moich danych osobowych przez E-Direct Cloud Solutions Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Odrowąża 15, 03-310 Warszawa w celach marketingowych.

   Copyright 2015 - E-Direct Cloud Solutions Sp. z o.o.

   realizacja: estinet.pl
   do góry