• +48 22 814 14 80
  • sales(at)edirect.pl

Zagrożenia Spectre i Meltdown

Zagrożenia Spectre i Meltdown

Co to są zagrożenia Spectre i Meltdown? 

3 stycznia 2018 roku eksperci zajmujący się bezpieczeństwem IT ogłosili odkrycie nowego zagrożenia Spectre i Meltdown w procesorach Intel, AMD, ARM. Wykryte luki stwarzają nowe możliwości niepowołanego dostępu do komputerów, po prostu otwierają hakerom drogę do zgromadzonych w nich danych. 

Według opinii działu badawczego Google, zajmującego się badaniem luk (Project Zero), odkryte właśnie luki obejmują większość mikroprocesorów, także tych wbudowanych w urządzenia mobilne, umożliwiając nieuprawnionym osobom dostęp do danych zapisanych w pamięci urządzenia. 

Jak zabezpieczyć się przed potencjalnymi atakami? 

Skuteczną ochronę przed lukami Spectre i Meltdown stanowią rozwiązania oferowane przez firmę ESET – Endpoint Security, File and Mail Security and Virtualization Security.  ESET to jeden z pierwszych dostawców oprogramowania, który przystosował swój silnik antywirusowy do poprawek dla systemów Microsoft. Dzięki tym krokom zapewnił ochronę przed możliwym wykorzystaniem luk Spectre i Meltdown. 

Co zrobić, aby zabezpieczyć komputer i znajdujące się w nim dane? 

1. Sprawdź, czy Twoja przeglądarka jest zaktualizowana do najnowszej wersji.

Użytkownicy Chrome i Firefox

– Na blogu Mozilla poinformowano o sposobie, w jaki Firefox 57 dokona zabezpieczenia przed wykorzystaniem wyżej wymienionych luk. Szczegóły dostępne są na stronie przeglądarki. 

– W specjalnie wydanym oświadczeniu Google poinformował, że zapowiedziana na 23 stycznia 2018 roku – 64. wersja Chrome będzie zawierała zabezpieczenia chroniące przed atakami. W celu zapewnienia sobie lepszej ochrony do czasu wydania nowej wersji Chrome, producent zaleca włączenie funkcji  „Site Isolation” znajdującej się w bieżącej wersji Chrome.

2. Przed dokonaniem aktualizacji systemu operacyjnego sprawdź, czy masz zainstalowaną najnowszą wersję oprogramowania ESET. 

– Sprawdź aktualizacje produktów biznesowych firmy ESET – Endpoint Security, File and Mail Security and Virtualization Security. 

3. Jeśli korzystasz z serwera opartego na chmurze lub witryny hostowanej przez dostawcę usług hostingowych, sprawdź zabezpieczył się przed atakami Miltdown. 

4. Bądź na bieżąco i śledź aktualizacje na temat zagrożeń. 

Rozwiązania ESET 

Zapraszamy na BEZPŁATNE EKONFERENCJE I WEBINARIA TECHNICZNE poświęcone rozwiązaniom ESET

 

 

Zapisz się do naszego newslettera aby otrzymywać powiadomienia o nowościach i bieżące aktualności na swoją skrzynkę e-mail.


    Wyrażam zgodę na zbieranie i przetwarzanie moich danych osobowych przez E-Direct Cloud Solutions Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Odrowąża 15, 03-310 Warszawa w celach marketingowych.

    Copyright 2015 - E-Direct Cloud Solutions Sp. z o.o.

    realizacja: estinet.pl
    do góry