• +48 22 814 14 80
  • sales(at)edirect.pl

StorageCraft

StorageCraft

StorageCraft – sposób na niezawodny backup

Przy wyborze oprogramowania do backupu kierujemy się zazwyczaj listą wspieranych systemów i usług, dopasowaniem do naszych wymagań funkcjonalnych oraz oczywiście ceną. Dużo rzadziej zwraca się uwagę na prostotę wdrożenia oraz bezproblemową konfigurację i obsługę. Te kryteria mają jednak ogromne znaczenie w skutecznym wykonywaniu kopii zapasowych, a przede wszystkim w szybkim odtwarzaniu danych po ich utracie.

Oprogramowanie do backupu, które można samodzielnie wdrożyć i skonfigurować pozwala na zaoszczędzenie na szkoleniach z obsługi i wsparciu w instalacji. Jeśli dodamy do tego łatwą obsługę i możliwość szybkiego odtworzenia danych, otrzymujemy produkt niemal idealny. Szybkim i niezawodnym sposobem na pełne zabezpieczenie przed utratą danych są rozwiązania amerykańskiej firmy StorageCraft Technology Corporation. Założeniem oprogramowania ShadowProtect jest maksymalne uproszczenie wszystkich procesów, począwszy od instalacji, przez konfigurację i obsługę aplikacji, a skończywszy na utrzymaniu wysokiej skuteczności działania. (…)

StorageCraft ShadowProtect jest oferowany w kilku wersjach przeznaczonych zarówno na systemy fizyczne, jak i wirtualne. Funkcje, w jakie jest wyposażony oraz dodatkowe moduły, które można dokupić osobno sprawiają, że z powodzeniem może konkurować z innymi programami tego typu. (…)

W oprogramowaniu ShadowProtect backup obejmuje zawsze cały dysk lub partycję, co daje gwarancję, że zabezpieczone zostaną wszystkie dane, bez względu na ich lokalizację na dysku. Backup obejmuje także zainstalowane programy, system operacyjny oraz jego ustawienia. (…)

Ważną rzeczą dla potencjalnych klientów jest możliwość wcześniejszego wypróbowania każdego z rozwiązań
przy pełnym wsparciu zespołu technicznego, w języku polskim. (…)

Jedną z dostępnych opcji jest ustawienie zadania jako Continous Incremental, co polega na pierwszym wykonaniu pełnego backupu dysku, po czym w regularnych odstępach czasu wykonywane są kopie przyrostowe. Dodatkowe wykorzystanie programu ImageManager pozwala na czerpanie maksymalnych korzyści z backupu przyrostowego dzięki skutecznemu zarządzaniu przestrzeni dysków oraz konsolidacji plików kopii zapasowych przy zachowaniu ich pełnej integralności. ImageManager jako dodatek do systemu backupu pozwala także na weryfikację wykonanych backupów, replikacji do zdalnych lokalizacji oraz do chmury, a także retencji według ustalonej polityki usuwania zbędnych plików backupu. Program daje również możliwość wykorzystania dodatkowych opcji, znacznie poprawiających wykonywanie backupu oraz odtwarzanie danych. Wśród nich jest między innymi Intelligent FTP, który pozwala na dodatkowe zabezpieczenie danych kopii zapasowej poprzez wykonanie repliki backupu na dysk sieciowy, serwer FTP lub do zasobów chmury, w taki sposób, aby w przypadku utraty danych w głównym miejscu ich przechowywania istniał alternatywny dostęp do danych backupu. 

„Sposób na niezawodny backup” Jarosław Kowalski Networld listopad 2014

Zapraszamy do zapoznania się z raportem  na temat rozwiązań StorageCraft

 

 

Zapisz się do naszego newslettera aby otrzymywać powiadomienia o nowościach i bieżące aktualności na swoją skrzynkę e-mail.


    Wyrażam zgodę na zbieranie i przetwarzanie moich danych osobowych przez E-Direct Cloud Solutions Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Odrowąża 15, 03-310 Warszawa w celach marketingowych.

    Copyright 2015 - E-Direct Cloud Solutions Sp. z o.o.

    realizacja: estinet.pl
    do góry